V květnu byl celosvětově nejrozšířenější počítačovou hrozbou Conficker (9,12 % ze všech detekovaných infiltrací). Druhé místo patřilo tradičně variantám trojských koní INF/Autorun, zneužívajícím funkci autorun.inf (8,06 %), a třetí nejčastěji detekovanou hrozbou byla směs malwaru Win32/PSW.OnLineGames, která se snaží ovládnout účty hráčů počítačových on-line her (4,29 %). Systém ESET ThreatSense.Net umožňuje průběžně monitorovat množství a varianty počítačových hrozeb zachycených na počítačích uživatelů ESET NOD32 Antivirus a ESET Smart Security.
Situace v ČR
Od března 2010 v Česku pozvolna roste podíl Confickeru, což potvrzují i květnové statistiky. Oproti dubnu vzrostl počet detekcí o další necelá dvě procenta, na 8,41 %. Tento výsledek představuje největší podíl Confickeru v Česku od začátku jeho šíření v roce 2009. Na dalších místech se v ČR umístil Win32/Agent (3,81 %), Win32/Adware.Toolbar.Dealio (2,65 %) a INF/Autorun (2,20 %). První desítku doplňuje v ČR celá řada různých variant adwaru, tedy většinou neškodného, ale obtěžujícího škodlivého kódu.

Autoři virů a malwaru se na prázdniny určitě nechystají. Naopak, jejich aktivita začíná růst - připravují se na prázdninovou sezónu...
Máte k článku připomínku? Napište nám
Mohlo by se vám líbit






6 foto
doporučujeme
Novinky
Testy a žebříčky
-
Recenze: Xiaomi Redmi Watch 5 – nejlepší hranaté hodinky za rozumnou cenu
-
Recenze: Samsung Galaxy A56 – jaký je jeden z nejoblíbenějších smartphonů?
-
Recenze: Xiaomi Poco F7 Ultra – elitní výkon, parádní cena, ale jedna slabina
-
Recenze: AOC Q27G3XMN – herní Mini LED jako plnohodnotná levnější náhrada OLED