Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

CrowdControl pro ochranu soukromí na Facebooku

redakce 16.09.2013

Společnost AVG Technologies přináší AVG CrowdControl, svou první aplikaci k ochraně soukromí na Facebooku API. Aplikace je dostupná na facebook.com/avg a umožňuje jednoduché nastavení toho, kdo vidí výchozí příspěvky. Tak poskytuje uživatelům lepší ochranu soukromí, aniž by museli mazat své osobní kontakty.

AVG CrowdControl je navržena tak, aby učinila Facebook pro jeho uživatele bezpečnější. Podle požadavků uživatele přizpůsobí, kdo může vidět statusy, videa a fotky sdílené na uživatelově timeline. Cílem AVG je, aby měli uživatelé otázku soukromí a online bezpečnosti více na paměti. AVG CrowdControl je také přímo integrovaná v aplikaci AVG PrivacyFix, kterou AVG uvedlo minulý týden.

„Většina lidí má na Facebooku stovky přátel, ale nemusí jim vyhovovat sdílet své každodenní aktivity s tak početnou skupinou zahrnující i bývalé pracovní kolegy, spolužáky nebo lidi, které si sotva pamatují,“ říká Jim Brock, VP Privacy Products v AVG Technologies, „právě proto jsme navrhli AVG CrowdControl. Věříme, že lidé budou sdílet více a že je bude jejich zážitek ze sociálních sítí více naplňovat, když budou vědět, že sdílejí své příspěvky pouze s těmi správnými lidmi.“

AVG CrowdControl monitoruje uživatelův profil na Facebooku a organizuje jeho přátele podle toho, s kým jsou nejčastěji v kontaktu. Kliknutím na kteroukoliv profilovou fotografii svých přátel může uživatel tohoto člověka vyloučit ze seznamu.

Jakmile je vytvořen tento osobní seznam, přivede aplikace uživatele na obrazovku s návodem, jak změnit výchozí nastavení, a zároveň otevře novou tabulku k provedení těchto změn. Celý proces vyžaduje pouze dvě kliknutí. Jelikož je aplikace integrovaná do facebookového účtu uživatele, je snadné tento seznam upravit a aktualizovat s přidáním nových přátel. Pokud chce uživatel něco sdílet s širším okruhem přátel, může kdykoli nastavit daný příspěvek jako „viditelný pro všechny přátele“ nebo „pro všechny“.

„Je stále jednodušší Facebook prozkoumávat a nacházet tam informace pomocí nástrojů typu Graph Search. Je proto také stále důležitější kontrolovat skupinu lidí, která může sledovat uživatelův online život. Díky AVG CrowdControl může toto uživatel nastavit snadno a rychle,“ dodává Jim Brock, „od mladých lidí jsme se dozvěděli, že je špatné odstranit si někoho ze seznamu přátel, ale že zároveň chtějí mít jednoduchou možnost, jak vymezit, kdo může vidět jejich aktivity na Facebooku. Je skvělé mít spoustu online přátel, ale je ještě lepší, když může uživatel kontrolovat, co se o něm mohou dozvědět.“



Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme