Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Čtečka s Androidem

Pavel Trousil 11.11.2015

Nová čtečka Energy eReader Pro+ nabízí HD displej s regulovatelným podsvícením, bezdrátovou síť, operační systém Android a 8GB interní paměť.

Španělský výrobce spotřební elektroniky Energy Sistem uvedl na český trh čtečku elektronických knih Energy eReader Pro+. Čtečka vyniká především šestipalcovým HD e-Ink multidotykovým displejem typu Carta, operačním systémem Android 4.2, bezdrátovou Wi-Fi sítí a vnitřní pamětí 8 GB.

Šestipalcový e-ink displej typu Carta s HD rozlišením 758 × 1 024 bodů (212 dpi) a 16 odstíny šedi se svými optickými vlastnostmi přibližuje vlastnostem klasického papíru. Díky použitým technologiím se zvyšuje také kontrast mezi pozadím a textem. Uživatelský komfort zvyšuje regulovatelné vestavěné podsvícení a antireflexní úprava displeje, které umožňují bezproblémové čtení na přímém slunci a pod libovolným pozorovacím úhlem. Čtečku lze ovládat prostřednictvím multidotykového displeje či mechanických tlačítek umístěných na obou bocích čtečky.

Energy eReader Pro+ je vybaven dvoujádrovým procesorem ARM Cortex A9 s taktovací frekvencí 1 GHz a operační pamětí 512 MB. Interní paměť zařízení má velikost 8 GB, prostřednictvím microSD karet ji lze navíc dále navýšit až o 64 GB. Datové přenosy zajišťuje bezdrátové Wi-Fi připojení. Čtečka je založena na operačním systému Android 4.2, takže dokáže pracovat jako tablet. Uživatelé tak mohou stahovat a instalovat aplikace z online tržiště Google Play.

Energy eReader Pro+ nabízí uživatelům řadu funkcí sloužících ke zpříjemnění i zefektivnění čtení. Patří mezi ně například přechod na zadanou stránku, vertikální a horizontální zobrazení, volitelný typ a velikost písma, oblíbené záložky, automatické stránkování, správce souborů či historie čtení.

Kromě čtení elektronických knih lze zařízení využít k prohlížení obrázků, poslechu hudby (vestavěný audio vstup), zaznamenávání poznámek, a díky integrované Wi-Fi také k brouzdání po internetu či čtení e-mailů. Zařízení podporuje vedle devíti knižních formátů (TXT, PDF, EPUB, FB2, HTML, RTF, CHM, MOBI a Adobe DRM) také čtyři grafické (JPEG, BMP, GIF a PNG) a čtyři audio formáty (MP3, WMA, WAV či OGG).

Součástí zařízení jsou nabíjitelné lithiové baterie s kapacitou 2 800 mAh a výdrží až dva měsíce na jedno nabití (při čtení cca půl hodiny denně, bez podsvícení a Wi-Fi).

Kromě nového modelu eReader Pro+ nabízí společnost Energy Sistem také dvě další tenké a lehké čtečky elektronických knih – Energy eReader Slim a Energy eReader Screenlight. Obě zařízení mají šestipalcový e-ink displej s rozlišením 600 x 800 bodů (167 dpi), 16 odstíny šedi a antireflexní úpravou. Displej čtečky Energy eReader Screenlight je navíc doplněn o funkci regulovaného podsvícení.

Čtečku elektronických knih Energy eReader Pro+ si zákazníci mohou koupit již za 3 890 Kč. Verze Energy eReader Slim je v prodeji za 2 190 Kč, Energy eReader Screenlight pak za 2 690 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud