Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Čtečky elektronických knih PocketBook mají nové rozhraní

Pavel Trousil 20.05.2014

Společnost PocketBook představila nové uživatelské rozhraní pro své čtečky elektronických knih, které je podle výrobce zaměření na pohodlí a komfort při čtení.

user-interface-1-nahled

Stanovenými prioritami při tvorbě nového uživatelského rozhraní byla jednoduchost a intuitivnost. Vizuálně lze nové uživatelské rozhraní PocketBook popsat jako minimalistické a dobře čitelné. Změny jsou patrné ve všech třech základních úrovních – v hlavním menu, knihovnách i aplikacích pro čtení.

Kompletně přepracováno je hlavní menu, které dříve tvořil seznam knih. Nově jsou na obrazovce hlavního menu zřetelně zobrazeny tři naposled čtené knihy a dále pod nimi poslední nahrané knihy do čtečky. Pokud uživatel potřebuje vidět více knih z dané skupiny, lze oba seznamy posouvat doprava. Díky snížení počtu položek na hlavní obrazovce se komunikace se čtečkou stává pohodlnější. Vše je přizpůsobeno tomu, k čemu je čtečka primárně určena – ke čtení.

Všechny ostatní aplikace se nachází ve dvou kontextových nabídkách, které jsou k dispozici v horní a spodní části pracovní plochy. „Nastavení“, které bylo dříve v podobě aplikace, se nyní stává samostatnou položkou nabídky. Ve stavovém řádku se zobrazují všechny „události“ a na ploše v horní části obrazovky jsou „obálkou“ zobrazována oznámení, jako například zprávy služby ReadRate. Pokud je v danou chvíli více oznámení, zobrazí se zároveň jejich počet.

Ke změně došlo také v „knihovně“. Každá kniha je zobrazena se zřetelně viditelnou grafikou obálky.  K dispozici je nová možnost klasifikovat typy jednotlivých knih a vytvořit tzv. „police“. Tak si uživatel může například vytvořit polici „detektivky“ do které vloží všechny knihy daného žánru. Vyhledávání knih je jednodušší a je možné zahrnout do něj různá kritéria, jako například roky vydání nebo autory.

I zobrazení samotných knih je minimalistické. Uživatele při čtení nic nerozptyluje. Uvidí pouze text a čísla stránek. Veškeré další informace, které může v průběhu čtení potřebovat, jsou k dispozici v kontextovém menu. Nabídka nastavení textu má dvě úrovně.

Každou čtečku PocketBook si uživatel může navíc nakonfigurovat podle vlastní volby. Uživatel může podle svých potřeb přidat nebo odstranit některé položky v kontextovém menu. Nové uživatelské rozhraní PocketBook bude nejprve použito ve dvou nových čtečkách, které budou představeny již během května 2014.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud