Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Čtení na víkend: Zrušené projekty Netflixu

Josef Mika 07.01.2023

Streamovací služba Netflix má za sebou mnoho skvělých seriálů, které pro ni znamenaly příliv diváků/zákazníků. Nicméně v poslední době – v souvislosti s následky pandemie, stoupající konkurencí, úbytkem předplatitelů a nutností šetřit – se množí i případy překvapivého ukončování seriálových projektů.

Kdysi byl Netflix záchranným domovem pro zrušené seriály z televizní branže, například „Prezident v pořadí“ (Designated Survivor), kterému dala streamovací služba druhou šanci. Mezitím si ale Netflix vysloužil pověst velmi nemilosrdné společnosti, pokud jde o rušení různých seriálů. Již delší dobu se hovoří dokonce o záplavě zrušených seriálových projektů.

Každé zrušení je pro fanoušky dané série nepříjemné, ale následujících sedm případů mnoho uživatelů obzvlášť zabolelo. Podívejte se s námi, na co se už nevyplatí čekat.

1899

Pro mnohé to je šok: „1899“ byl velkým evropským prestižním projektem největšího poskytovatele streamingu. Vytvořen tvůrci seriálu „Dark“, hojně propagován, nákladně produkován. Kritika se však rozdělila a na začátku roku 2023 Netflix zčistajasna oznámil jeho zrušení. Přesto seriál „1899“ skončil jedním z nejzmatenějších závěrů všech dob, který by nutně vyžadoval pokračování. Pro mnoho fanoušků to byla hořká rána. Po tomto zrušení si diváci mysteriózních seriálů určitě dvakrát rozmyslí, zda se na seriál tohoto žánru na Netflixu znovu podívají - pokud hrozí, že zůstanou bez odpovědí.

I Am Not Okay With This

Pravděpodobně první titul, který většinu diváků napadne, když je řeč o rozporuplných seriálech Netflixu, je tento, zejména proto, že má chytlavý tematický název: „I Am Not Okay With This“. Adaptace komiksové předlohy, která mimo jiné připomínala seriál Stranger Things, vypráví o sedmnáctileté Sydney, která v sobě objeví telekinetické schopnosti a musí se je naučit ovládat. Seriál získal slušné recenze i velkou základnu fanoušků. V roce 2020 však Netflix natáčení druhé série zrušil, protože náklady byly kvůli pandemii koronaviru příliš vysoké. Takže teď série končí velkým zklamáním.

Everything Sucks!

To, co byl seriál „Stranger Things“ pro 80. léta, je seriál „Everything Sucks!“ pro léta 90. Od Nirvany a Oasis až po videopůjčovny - je tu opravdu všechno, co si spojujeme s vrcholem minulého tisíciletí. Teenagerský dramatický seriál paroduje řadu amerických sitcomů a do popředí staví rozmanitost a sexuální identitu mnohem inteligentněji než většina programů Netflixu. V roce 2018 se však velké publikum nedostavilo - ačkoli si lze dobře představit, že by se z něj později mohl stát hit. Po první sezóně byl prostě konec, opět bez náhrady.

Sedm sekund

Dnes je „Seven Seconds“ považováno za minisérii, ale jen proto, že se Netflix navzdory plánům rozhodl tento formát nerozšiřovat. Zajímavý seriál se v deseti silných epizodách zabýval policejním násilím a rasismem v USA. Příběh začíná ve chvíli, kdy policista z New Jersey omylem zastřelí afroamerického chlapce a snaží se tento zločin se svými kolegy ututlat. Hlavní herečka Regina Kingová dokonce za svůj výkon získala cenu Emmy. Přesto Netflix neprojevil zájem v tomto seriálu pokračovat.

Osmý smysl

„Sense8“ je sci-fi drama o genderové identitě a lidech s nadpřirozenými schopnostmi. Kritikou bylo hodnoceno dobře a za jeho produkcí stojí sourozenci Wachowski (tvůrci Matrixu). „Osmý smysl“ byl ale ambiciózní, složitý a nakonec seriál po dvou sériích předčasně skončil. Netflix byl alespoň natolik milosrdný, že nechal Wachowské přidat dlouhé finále, které uzavírá nejdůležitější zápletky série.

Anne s E na konci

Ještě nikdy nevyvolalo zrušení seriálu takovou kampaň jako v případě „Anne with an E“. Když Netflix a kanadská televize CBC oznámily zrušení historického dramatu o feminismu, diskriminaci a rozmanitosti po třetí sérii, fanoušci sbírali peníze na internetu a kupovali billboardy v Torontu a dokonce i na Times Square v New Yorku, aby prosili o další sérii. Internetová petice proti zrušení je největší svého druhu v historii seriálů. Netflix však na žádný z těchto pokusů nereagoval a zpečetil tak konec seriálu.

GLOW: Nádherné ženy wrestlingu

Zajímavým seriálem Netflixu (alespoň pro někoho) byl bezpochyby „GLOW“. Jedná se o fiktivní příběh prvního ženského wrestlingového týmu v USA v 80. letech. Díky Alison Brie v hlavní roli a jejímu odzbrojujícímu šarmu si seriál během tří sérií získal mnoho fanoušků, poté byla natočena čtvrtá série. A teď konec. Přes všechny protesty fanoušků si Netflix stál za svým a jako důvod uvedl náklady spojené s pandemií koronaviru.

Zdroj: Netflix, ČSFD.cz


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud