Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

ČVUT: Mezinárodní konference o mobilních sítích a IT v medicíně

Josef Mika 14.11.2014

Druhý ročník mezinárodní konference o mobilních sítích a informačních technologiích v medicíně MobileMed organizuje katedra kybernetiky Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Bude se konat ve dnech 20. a 21. listopadu v prostorách Masarykovy koleje ČVUT.

Konference MobileMed 2014 je setkání odborníků a zájemců o oblast využití mobilních a informačních technologií v současné medicíně. Probíhá teprve druhým rokem, ale už patří k významným tuzemským událostem v tomto oboru. Díky spolupráci s Národním telemedicínským centrem, podpoře ČVUT v Praze a firem Intel a iStores je účast na sympoziu i v letošním roce zdarma. Přednáškové bloky budou rozděleny do tří hlavních témat, kterými jsou mobilní technologie ve zdravotnictví, zdravé stárnutí a podpůrné technologie a obchodní modely a udržitelnosti v klinické praxi. Organizátoři zároveň vyhlásili soutěž Mobile Health & AAL Challenge, která by měla motivovat mladé studenty a podnikatele ve tvorbě nových aplikací zaměřených na lidské zdraví.

Součástí konference bude druhé partnerské setkání zástupců akademických pracovišť podílejících se na aktivitách v oblasti telemedicíny, eHealth a asistivních technologií. Mezi přenášejícími se mimo jiné představí špičkoví zahraniční odborníci, jako jsou Salma Marani a Mario Luca z University of Texas, Selene Hu z University of Southern California, nebo Alessandro Crimi z ETH Zurich.

Více informací naleznete na stránce http://www.mobmed.org


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme