Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

D-Link Boxee Box: Multimediální boxík

redakce 30.09.2010

Společnost D-Link oznámila svoje plány na uvedení zařízení Boxee Box (DSM-380) v České republice na počátku příštího roku. Tento IPTV box s extravagantním designem ve tvaru černé kostky spojuje „otevřenou aplikační platformu” s funkcemi mediálního centra a prvky sociálních sítí. Připojuje se přímo k televizoru a umožňuje uživatelům rychlý a snadný přístup ke spoustě komerčních nebo individuálně naprogramovaných aplikací prostřednictvím integrovaného TV softwaru od společnosti Boxee Inc. Boxee Box dokáže pracovat s obsahem domácí sítě i s obsahem na internetu – například se sociálně-mediálními aplikacemi, jako je Facebook – a zobrazovat jej na TV, aniž by musel být připojen k stolnímu PC nebo notebooku. Pro snadné surfování z pohodlí vaší pohovky slouží dálkový ovladač s plnohodnotnou znakovou klávesnicí na zadní straně.

Boxee Box se začne prodávat v listopadu v USA, s obsahem přizpůsobeným na míru americkému trhu. Od ledna 2011 by pak měl být dostupný v České republice a vybaven lokálním obsahem. Cena očekávané novinky byla stanovena na 4 990 Kč bez DPH.

Chytrá kostka s pozoruhodnými funkcemi

Stylový Boxee Box ve tvaru kostky spojuje výkonný hardware D-Link se softwarem Boxee Inc. a nabízí mnohem více než samotná televize. Aplikace pro IPTV, hudbu, předpověď počasí, hry atd. lze stisknutím několika tlačítek snadno vyvolat přímo na televizní obrazovce prostřednictvím integrované „otevřené aplikační platformy”. Uživatelům také nic nebrání v instalaci doplňků nebo ve vytváření dalších individuálních aplikací. Mediální centrum dále umožňuje spravovat a přehrávat videa, fotografie a hudební soubory nebo přenášet obsah z webu přímo na televizor. Zvlášť atraktivní funkcí je integrace sociálně-mediálních služeb, jako jsou Facebook, Youtube a Twitter, abyste mohli snadno komunikovat se světem třeba přímo z vašeho obýváku, sdílet nejnovější zprávy a informace a nebyli přitom vázáni na připojení ke stolnímu PC nebo notebooku.
Dálkový ovladač s QWERTY klávesnicí na zadní straně a intuitivní uživatelské rozhraní zajistí všem členům rodiny snadný přístup k opravdu všestranné multimediální zábavě.

Od „H“ jako „HDMI” po „W” jako „Wireless N”

Kromě mnoha možností přenosu obsahu překvapí Boxee Box také další výbavou. Je postaven na výkonném čipu Intel CE4100 a umožňuje kabelové ethernetové i rychlé bezdrátové 802.11n (Wireless N) připojení. To zaručuje plynulé přehrávání a streamování HD obsahu s rozlišením až 1080p. Boxee Box má také dva USB porty, pro připojení externího úložiště dat, a HDMI port pro moderní televizory s velkou obrazovkou. K dispozici jsou také samostatné zvukové výstupy (digitální a analogové) pro připojení externího zvukového systému. Možnosti připojení završuje vestavěný slot pro SD kartu.Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud