Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

D-Link rozšiřuje rodinu 11ac routerů o nový model

redakce 07.10.2014

Gigabitový cloudový SmartBeam AC1900 router DIR-880L potěší uživatele vysokou datovou propustností a přepracovaným webovým rozhraním, optimalizovaným pro dotykové ovládání.

D-Link, přední výrobce síťových řešení pro profesionální aplikace i digitální domácnosti, představuje nový model z řady 11ac routerů. S gigabitovým cloudovým SmartBeam AC1900 routerem DIR-880L můžete zapomenout na trhané přehrávání videa a dlouhé doby stahování. Nový přírůstek je vybaven technologií DualBand a třemi externími anténami. Celková šířka pásma bezdrátového přenosu dosahuje až 1 900 Mb/s a zaručuje uživatelům větší porci zábavy při surfování po webu a používání chytré TV, herní konzoly, notebooku nebo smartphonu. Nové centrum domácí sítě dokáže zajistit optimální signál i na problematických místech díky nejmodernější technologii Beamforming pro směrování signálu a Band Steering, která umožňuje perfektní vyvažování zátěže mezi dvěma frekvenčními pásmy. Přepracované webové uživatelské rozhraní je optimalizováno pro použití dotykového displeje a naviguje rychle a intuitivně uživatele při procházení konfiguračního menu. Cloudový router je možné pohodlně ovládat a nastavovat také přes portál mydlink.

  dir-880l-a1-image-l-side-right-nahled

Vysoká rychlost pro každé síťové zařízení v domácnosti 

D-Link uvedl minulý rok na trh mimo jiné už čtyři 11ac routery a nyní rozšiřuje svoji řadu produktů o tento nový high-end model. DIR-880L poskytuje více než dostatečnou šířku pásma pro všechny vaše oblíbené aktivity, od stahování velkých souborů z internetu přes zkoušení nejnovějších online her až po skypování s příbuznými a přáteli v zahraničí. Router vysílá v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz a funkce Band Steering zajišťuje stále optimální vyvážení datové zátěže v obou pásmech. Výsledkem je, že Wi-Fi klientská zařízení, která podporují obě frekvenční pásma, jsou při problémech s přenosem ve vytíženém pásmu 2,4 GHz přesměrována na méně využívané pásmo 5 GHz. Tím se zabrání také zahlcení přenosové kapacity pásma 2,4 GHz. Technologie AC SmartBeam umožňuje překonávat překážky a zdroje rušení Wi-Fi signálu, jako jsou silné železobetonové zdi nebo mikrovlnné trouby. Tři externí antény nasměrují Wi-Fi signál do libovolného místa, kde je to právě zapotřebí. Funguje to zvlášť dobře v pásmu 5 GHz. Pokud chcete použít kabelové připojení, máte k dispozici čtyři Gigabit LAN porty pro stacionární zařízení, například stolní PC nebo tiskárny. V takovém případě umožňuje režim full-duplex přenos dat mezi zařízeními souběžně v obou směrech. Funkce QoS optimalizuje sdílený přístup k internetu pro všechny uživatele sítě. Řídí prioritu přenosu dat pro jednotlivé aplikace a zároveň umožňuje perfektní využití přenosového pásma.

Ideální centrum domácí sítě: bezpečný přístup k datům, i když cestujete

Pro instalaci a nastavení nového cloudového routeru nepotřebujete žádné předchozí technické znalosti. Aplikace QRS Mobile automaticky najde router v síti a poskytne podrobné pokyny pro základní nakonfigurování přes tablet nebo smartphone. Pomocí webového prohlížeče je možné vyvolat průvodce nastavením. Byl optimalizován pro ovládání přes tablet a má přepracované uživatelské rozhraní. Kromě toho mohou uživatelé neustále dohlížet na svoji síť přes portál mydlink a aplikaci mydlink Lite. To umožňuje rodičům sledovat online, co provádějí jejich nezletilé děti, omezit jejich přístup k internetu v určitých hodinách dne nebo blokovat stránky, které pro ně nejsou vhodné. Je také možné vytvořit hostitelskou zónu bezdrátové sítě, poskytující pouze přístup k internetu a chránící všechna ostatní data a zařízení v síti před přístupem externích uživatelů. Dva USB porty routeru poslouží pro připojení a sdílení USB tiskárny nebo úložiště dat. Aplikace mydlink SharePort umožňuje rychle a bezpečně streamovat celou knihovnu médií na produkty Apple nebo zařízení s Androidem. Tímto způsobem získáte kdykoliv přístup například ke všem vašim oblíbeným skladbám, i když jste třeba zrovna na cestách. Funkce Quick VPN navíc umožňuje zašifrovat dálkový přístup tak, aby byl „nenabouratelný“.

Gigabitový cloudový SmartBeam AC1900 router DIR-880L – přehled hlavních parametrů

 • Technologie Wi-Fi 802.11ac s datovou propustností až 1 300 Mb/s
 • V budoucnu bude možný 802.11n přenos v pásmu 2,4 GHz rychlostí až 600 Mb/s (256 QAM)
 • Podpora 802.11a/b/g/n, technologie Airtime Fairness umožňuje rovnoměrný provoz klientů s různými přenosovými rychlostmi ve stejném frekvenčním pásmu
 • Technologie AC SmartBeam pro optimální přenos dat a dostupnost signálu
 • Funkce Band Steering zajišťuje optimální využití obou frekvenčních pásem
 • Rychlé nastavení díky aplikaci D-Link QRS Mobile
 • Správa a monitorování pomocí portálu mydlink a aplikace mydlink SharePort pro Apple iOS nebo Android
 • Vytvoření bezdrátové hostitelské zóny pro návštěvníky
 • Zabezpečení bezdrátové sítě pomocí WPA/WPA2 nebo WPS
 • Čtyři Gigabit LAN porty a jeden Gigabit WAN port
 • Jeden USB 3.0 a jeden USB 2.0 port pro tiskárnu nebo úložiště dat

Cena a dostupnost v ČR a na Slovensku 

DIR-880L je od června k dostání v ČR a na Slovensku. Doporučená maloobchodní cena je 4 999 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme