Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Další letenkový web...

redakce 18.10.2010

Na adrese www.aletenky.cz byla právě spuštěna nová internetová služba zaměřená zejména na vyhledávání letenek.

K hledání leteckého spojení přidává navíc rozsáhlou databázi informací o aerolinkách a letištích na celém světě. To vše zdarma.
Za použití služby nejsou účtovány žádné poplatky, protože lety si zarezervujete přímo u vybrané aerolinky. Pravidelně bude také přinášet informace o akčních nabídkách leteckých společností a zajímavé novinky z oblasti letecké přepravy.
Tento nový projekt se nezaměřuje pouze na český trh, již nyní jsou spuštěny slovenská verze na www.aletenky.sk, americká na www.whicharline.com, britská na www.airlinehunter.co.uk a australská na au.whichairline.com. Další budou přibývat.
Project manažerka Petra Vaškových dodává: ,,Služba tohoto typu na trhu dlouhou dobu chyběla. Náš projekt na rozdíl od konkurence poskytuje navíc užitečné a podrobné informace o všech významných světových letištích a aerolinkách.?
Souhrn užitečných informací jistě ocení každý cestující. Na jednom místě si po zarezervování letu zjistí podrobné informace o výchozím i cílovém letišti, například jakým způsobem se nejlépe dostane do nejbližšího města nebo zda je k dispozici bezplatné internetové připojení. Pro každou leteckou společnost je mimo jiné k dispozici interaktivní mapa zobrazující všechny obsluhované trasy. Databáze letů a informací je aktualizována každý den.
Tento projekt nad ostatními konkurenty vyniká jednoduchým uživatelským rozhraním. Uživatele neodrazuje přemírou blikajících reklamních bannerů. Vyhledávací pole destinací jsou obohacena o inteligentní našeptávač a akceptují názvy i kódy letišť, měst, regionů a zemí. Pro zadávání termínů odletu a příletu se zobrazí přehledný kalendář. Výsledky vyhledávání jsou prezentovány v čisté a přehledné formě, umožňující jejich snadné srovnání.

Info: www.aletenky.cz

Komentář redakce: Webů nabízejících letenky jsou desítky a nová služba nanabízí nic natolik převratného, aby odlákala uživatele konkurenci. Rozhraní má sice jednodušší a přehlednější, pravděpodobně to ale souvisí s jejími schopnostmi - jsou daleko za náhodně vybranou konkurencí. Zkoušeli jsme například najít let Praha - Sydney: zatímco konkurence s přehledem nabídla trasu přes Heathrow, na webu Aletenky nás zklamalo hlášení:

Nepodařilo se nám najít žádné spojení mezi vaším výchozím bodem a vaší destinací. Hledejte znovu včetně letišť blízko Praha.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme