Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Dell uvádí dokovací ultrabook a tablet

redakce 24.10.2012

Dell představil nové portfolio počítačů, notebooků a tabletů s operačním systémem Windows 8. Zajímavý je především podnikový ultrabook Latitude 6430u a tablet Latitude 10.

 

 

 

Nově uvedený tablet Dell Latitude 10 je určen především pro nasazení ve firemní sféře. Tablet disponuje dostatečným zabezpečením a kompatibilitou pro provoz firemních aplikací. Pracovat na něm lze jak v terénu, tak i v kanceláři za použití dokovací stanice určené pro tablet. Pro využití ve státní správě nebo zdravotnictví bude počátkem roku uvedena také verze s čtečkou prstů a čtečkou chytrých karet pro dvoustupňové přihlašování. Dell Latitude 10 vydrží podle výrobce na jedno nabití v provozu až 18 hodin.

Tablet je poháněn procesorem Intel Atom Z2760, který pracuje podle potřeby na frekvenci 600 MHz, 1,5 GHz až 1,8 GHz, má 10,1” displej s rozlišením 1366 x 768 bodů, 2 GB operační paměti a interní flashové úložiště s kapacitou až 128 GB. Latitude 10 je osazen dvojicí kamarek, z nichž přední pracuje s rozlišením 720p a zadní má 8Mpx rozlišení. Tablet je osazen USB 2.0 portem, čtečkou paměťových karet, miniHDMI videovýstupem, nabíjecím mikroUSB portem, dokovacím konektorem a 3,5mm výstupem audiosignálu. Jeho dokovací stanice je pak připojena k LAN a dále obsahuje 4 USB 2.0 konektory a plnohodnotný HDMI port. Výrobce uvádí hmotnost 668 gramů a rozměry 274 x 177 x 10,5 až 15,9 mm (tloušťka závisí na použité baterii, popřípadě na osazení volitelnou čtečkou čipových karet).

Dell Latitude 6430u byl sice v zahraničí uveden již před téměř dvěma měsíci, ale se systémem Windows 8 je uváděn nově. Je určen hlavně do podnikového segmentu a podle výrobce vydrží na jedno nabití až deset hodin práce. Asi nejzajímavější a pro použití ve firemním prostředí zásadní odlišností tohoto ultrabooku od zbytku konkurence je osazení technologií WiGig, která zajišťuje bezdrátovou komunikaci s dokovací stanicí. Ultrabook je s ohledem na plánované profesionální použití vyroben tak, aby něco vydržel a proto je i jeho hmotnost 1,69 kg o něco vyšší než bývá u konkurence zvykem. Tloušťka 21 mm při použitém 14“ displeji stále splňuje specifikace Intelu pro ultrabooky. Na bocích notebooku najdeme všechny potřebné porty včetně plnohodnotného LAN konektoru, VGA, HDMI, eSATA a trojice USB 3.0 portů. Podle našich informací bude Dell (alespoň v zahraničí) prodávat tento model v konfiguraci s procesory od modelu Core i3 až po Core i7 a bude osazen výhradně SSD disky s kapacitou 64 až 256 GB. 14“ displej je bohužel jen typu TN a má nízké rozlišení 1366 x 768 bodů.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme