Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Detektor policejních radarů

redakce 14.09.2010

Pasivní antiradar EVOLVE Shield byl speciálně vyvinut pro potřeby řidičů v České republice. Detektor se upevňuje přísavkou na přední sklo, je však schopen detekovat laserové a mikrovlnné měření rychlosti nejen zepředu, ale i zezadu.

Přístroj vyžaduje pouze napájení ze zásuvky autozapalovače přiloženým kabelem a díky své koncepci je snadno přenosný mezi různými vozidly. Z principu funkce je jeho použití v České republice zcela legální, protože se jedná o pasivní detekci, nikoliv o ovlivňování nebo znemožňování činnosti policejních radarů, jak je specifikováno v zákoně 361/2000 sbírky o provozu na pozemních komunikacích.

Zvýšená citlivost na frekvencích Ka Narrow (34,0 a 34,3 GHz) z něj dělá ideálního společníka na cesty. Právě na těchto frekvencích pracují nejčastěji používané radary české policie. Standardní nastavení EVOLVE Shield umí odstínit až 90% planých poplachů způsobených okolními rušivými vlivy ve městech a kolem silnic a dálnic. Uživatel má možnost si mimo továrně nastavené frekvence Ka Narrow a Laser zapnout i hlídání v pásmech X, K a Ku. Pro dodatečné snížení nebo zvýšení citlivosti je přístroj vybaven režimem City/Highway (město/dálnice). K dispozici je regulovatelná intenzita podsvícení displeje detektoru, aby nebyl řidič oslňován při nočním provozu.

Rozsahy

  • X - pásmo 10.525 GHz +/- 50 MHz
  • K - pásmo 24.150 GHz +/- 100 MHz 
  • Ku - pásmo 13.450 GHz +/- 100 MHz 
  • Ka Narrow - pásmo 34.0 GHz a 34.3Ghz 
  • Ka Wide - pásmo34.7 GHz +/- 1300 MHz 
  • Laser 904 nm

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud