Přejít k hlavnímu obsahu

DiskImage 12 Pro

Martin Kučera 12.06.2019

O&O DiskImage vytváří při zálohování kompletní obrazy pevného disku, včetně instalace Windows a všech aplikací, uživatelských účtů, nastavení i dat. ("Plná verze")(" - Chip 07/2019.")

Obnova dat z kompletního obrazu disku vám ušetří spoustu času nejen v případě havárie pevného disku, ale také při výměně starého HDD za nový SSD.

Program O&O DiskImage slouží k vytváření záloh kompletního obsahu pevných disků počítače – tedy nejen všech uživatelských dat, ale rovněž i instalace Windows a používaných programů, ovladačů hardwaru, uživatelských účtů či nastavení. Podobnou funkci, nazývanou klonování, pak můžete použít i pro přenos kompletního obsahu počítače na nový, větší nebo rychlejší pevný disk. Výhodou programu je i přítomnost funkcí na zálohování jednotlivých souborů a složek. Zálohovací úkoly lze navíc nastavit i na pravidelné spouštění ve zvoleném intervalu. S takovou výbavou předčí O&O DiskImage většinu ostatních zálohovacích nástrojů a také standardní výbavu operačního systému Windows, ve kterém rovněž najdete nástroje na vytváření kompletních obrazů počítače nebo zálohování souborů. V programu nechybí ani možnost vytvoření bootovacího DVD nebo USB flash disku pro nouzové spuštění počítače a obnovu dat ze zálohy.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu O&O DiskImage 12 Professional můžete po instalaci a aktivaci používat bez časového a funkčního omezení. Pouze nemůžete provést aktualizaci na nejnovější verzi O&O DiskImage 14 s cenou licence kolem 1 200 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Na kartě »Start« jsou k dispozici hlavní funkce programu O&O DiskImage. Přehled funkcí podle jejich účelu najdete pod tlačítkem »Application menu« vlevo nahoře. Použití zálohovacích i klonovacích funkcí aplikace O&O DiskImage je velmi snadné, vždy stačí jen zvolit zdrojový disk (diskový oddíl) a cíl pro umístění zálohy. Vytvoření obrazu disku nebo diskového oddílu znamená vygenerování jediného souboru s kompletním obsahem počítače. V detailním nastavení se můžete rozhodnout pro vyšší kompresi dat a jejich šifrování nebo nechat obraz disku převést na virtuální disk ve formátu VHD. Vedle kompletních záloh celého počítače vytváří O&O DiskImage také jednorázové nebo pravidelné zálohy jednotlivých souborů. Stačí jen zvolit soubory či složky k zálohování a například i nastavení filtru pro určité typy souborů. Také v tomto případě je možné nastavit kompresi i šifrování.

Úvodní nabídka programu O&O DiskImage obsahuje jen výběr z hlavních funkcí aplikace. Všechny další nástroje a funkce, společně s jejich podrobným nastavením, najdete na kartách »Drive operation«, »File operation« a »Tools«. Zálohy prováděné automaticky v nastavených intervalech se vytvářejí na kartě »Jobs & Reports«, kde najdete i protokoly o výsledcích zálohování. Nabídku předvoleb nastavení programu najdete pod tlačítkem s ozubenými koly vpravo nahoře.

Seznam všech plných verzí v Chipu 07/2019

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud