Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Disney+ novinky v září 2023: Malá mořská víla trochu jinak a seriál o šerifovi

Jakub Fišer 23.08.2023

Streamovací platforma Disney+ plánuje v září uvést několik zajímavých novinek. Kromě velmi očekávaného pokračování reality show o sestrách Kardashianových dorazí i přepracovaná hraná pohádka o malé mořské víle.

Kapitoly článku

Malá mořská víla (The Little Mermaid)

A začneme rovnou zmíněnou filmovou pohádkou. Malá mořská víla bude k dispozici od 6. září 2023, přičemž v kinech se původně vysílala od konce května. Za pohádkou stojí novátorský režisér Rob Marshall, který přinesl divákům například muzikál Chicago nebo pohádkový spletenec Čarovný les.

„Je to příběh Ariel, krásné a temperamentní mladé mořské víly, která miluje dobrodružství. Nejmladší a nejsvéhlavější z dcer krále Tritona Ariel touží poznat svět nad mořskou hladinou a při jednom ze svých výletů se zamiluje do šarmantního prince Erika. Mořské víly mají zakázáno stýkat se s lidmi, ale Ariel se rozhodnou uposlechnout své srdce,“ uvádí synopse na Disney+.

| Zdroj: Totalfilm.cz / YouTube

Film je bohužel sužován mírnou kontroverzí, protože hlavní herečka Halle Bailey má tmavou barvu kůže. Podle odpůrců to nedává smysl, protože v původním příběhu Hanse Christiana Andersena žádné afroamerické postavy nevystupují.

Strážce pořádku: Město strachu (Justified: City Primeval)

Strážce pořádku je oblíbené akční krimi, které si svou šerifskou tematikou bere celkem dost z původních westernů. Hlavním hrdinou tohoto dramatického seriálu je příslušník US Marshals, Raylan Givens, kterého hraje oblíbený Timothy Olyphant.

Pořad běží na americké televizní stanici FX Network již od roku 2010, 7. série s podtitulem City Primeval přichází po červencové premiéře v USA také do Česka. Seriál bude launchovat 6. září, přičemž všechny epizody budou tou dobou již venku.

| Zdroj: FX Networks / YouTube

The Kardasians, 4. řada

Pokud se řadíte k fanouškům expresivních amerických reality shows, pořad The Kardashians o roztržitých sestrách Kardashianových vás bude bavit. První díl již čtvrté série dorazí na Disney+ 28. září, nová epizoda pak bude následovat každý čtvrtek.

„Kris, Kourtney, Kim, Khloé, Kendall a Kylie se vracejí před kamery, aby diváky nechaly nahlédnout do svého soukromí. Od druhých šancí a nových začátků až po nečekané požehnání. V dobrém i zlém vždy společně, protože rodina je to nejdůležitější,“ láká anotace.

Zdroj: Disney+ tisková zpráva, ČSFD


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud