Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Do bezpečnostního projektu FENIX byl přijat další člen

redakce 23.01.2015

DoS a DDoS útoky na české webové a jiné servery jsou velmi častým problémem, který přináší ztrátu jejich majitelům, zákazníkům a obecně i další bezpečnostní rizika.

Na obranu síťové bezpečnosti u nás proto vznikl projekt FENIX, do něhož v těchto dnech vstoupilo i známé datacentrum Coolhousing. Do projektu se tak přidala široká základna serverů a jejich provozovatelů.

ilustracka-coolhousing-v-nahled

FENIX je projekt oceňován odbornou veřejností a má být zárukou bezpečného a důvěryhodného internetu na území ČR.

Sdružení NIX.CZ, provozovatel neutrálního propojovacího uzlu pro Českou republiku, přijalo nového člena bezpečnostního projektu FENIX, společnost Coolhousing v těchto dnech.

Vysoce zabezpečený mód při DoS útocích

Jednou z podmínek pro vstup do projektu FENIX je založení vlastního týmu CERT (Computer Emergency Response Team). Právě tyto týmy jednotlivých členů zapojených do projektu FENIX se v případě masivního ohrožení českého internetu spojují a dohadují se na převodu provozu v rámci sítě NIX do vysoce zabezpečeného módu.

Projekt FENIX vznikl na půdě českého peeringového uzlu, sdružení NIX.CZ již v roce 2013 jako reakce na intenzivní DoS útoky, kterým v březnu 2013 čelila významná česká média, banky nebo operátoři. Smyslem projektu je umožnit v případě DoS útoku dostupnost internetových služeb v rámci subjektů zapojených do této aktivity.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud