Přejít k hlavnímu obsahu

Domácí mediacentrum

redakce 13.12.2018

Nejlepší televizní program si jistě z filmů a seriálů namixujete vy sami

I přes lákadla internetu a streamovacích služeb zůstávají Češi klasickému televiznímu vysílání věrní. Podle nedávného průzkumu společnosti Nielsen Admosphere pro Asociaci televizních organizací jsou Češi národem televizních diváků. Zatímco loni jsme v průměru strávili u televizní obrazovky 3 hodiny a 45 minut denně, za prvních 9 měsíců letošního roku jsou průměrem 3 hodiny a 25 minut – ale zde ještě není započtena vánoční televizní sezóna. Už teď je tedy prakticky jisté, že průměrná doba strávená u televize letos neklesne.

S nástupem digitálního vysílání mohou čeští diváci zdarma sledovat slušnou řádku televizních kanálů, jejichž počet se po přechodu na technologii DVB-T2 dozajista ještě zvýší. Problémem ale zůstává, že zdaleka ne všechny filmy, seriály nebo dokumentární či zábavné pořady máme čas a možnost sledovat právě ve chvíli, kdy je televizní stanice vysílají. Právě z toho důvodu jsou populární webové portály s možností sledování již odvysílaných pořadů a stejně tak roste zájem o služby IPTV, tedy televizního vysílání po internetu, které zpravidla umožňuje listovat v televizních pořadech několik dní nazpět a/nebo si oblíbený seriál či jiný pořad uložit pro pozdější sledování – v době, kdy se nám to bude více hodit.

Při sledování televizních archívů na internetu, stejně jako při přehrávání filmů a seriálů z vašeho domácího NAS severu či jiných úložišť ale vyvstává typický problém – je mnohem pohodlnější sledovat multimediální obsah v televizi v obýváku nebo na tablet v posteli, než na židli u počítače. Samozřejmě ale existují elegantní řešení, jak si filmy a seriály užít v maximálním pohodlí. Nové možnosti přinesl nástup tzv. chytrých televizí (Smart TV), ale o funkci mediacentra můžete rozšířit i svoji starou televizi. Hodně pro komfort sledování televizního vysílání udělali v minulých letech také samotné televizní stanice a rovněž i poskytovatelé služeb IPTV.

Více se o filmové a televizní zábavě dočtete v lednovém Chipu.

11(1)(1)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme