Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Dotykové ovládání Windows 8 pro váš obyčejný počítač

redakce 23.01.2013

Dotykových notebooků a AIO počítačů po uvedení Windows 8 přibývá jako hub po dešti, ale samostatných monitorů, které dokáží přinést komfort dotykového ovládání i majitelům starších PC je žalostně málo. Acer novou řadou T2 zaplňuje díru na trhu.

 

 

 

Monitory řady T2 s LED podsvícením jsou certifikovány pro Windows 8 a lze je ovládat až deseti prsty. Jsou osazeny IPS/VA panely s LED podsvícením a budou se prozatím prodávat ve dvou velikostech – s 23“ a 27“ úhlopříčkou. Podpírá je asymetrický stojan, který kromě nevšedního vzhledu uživatelům nabídne nastavení úhlu sklonu až na 60°, což ergonomicky usnadňuje jejich ovládání. Pro větší pohodlí a úsporu místa je také možné tyto displeje namontovat na zeď.

Monitory Acer série T2 jsou dostupné ve dvou úhlopříčkách – ve 23" a 27". Obě mají Full HD rozlišení a jsou vhodné jak ke sledování multimediálního obsahu a hraní her, tak pro běžnou práci. Díky výrobcem udávané odezvě pouhých 5 ms je lze využít i ke hraní akčních her.

Displeje Acer T2 jsou vybaveny digitálními porty HDMI a DVI. Porty USB 3.0 zase zajistí rychlý přenos dat mezi externími zařízeními a mohou být použity i pro nabíjení mobilních telefonů, hudebních přehrávačů či tabletů. Monitory Acer T2 využívají pro podsvícení obrazu technologii LED, která eliminuje nebezpečné látky, jako je rtuť či halogenové plyny a snižuje spotřebu elektrické energie až o 68 %.

Podle Aceru budou oba modely v prodeji na přelomu března a dubna, a to za doporučenou koncovou cenu 9 990 Kč (23“ verze), respektive 13 490 Kč (27“ verze).


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme