Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Dotykový televizor nejen pro domácnosti

redakce 25.10.2011

Společnost LG Electronics CZ představila nový plazmový televizor s dotykovou obrazovkou – LG PENTOUCH TV.

Pentouch TV firmy LG je plazmový televizor, který v sobě zahrnuje výhody multimediálních televizorů. Využívá plazmový zobrazovací panel (PDP) a pro kreslení přímo na televizor se používá speciální pero. Výhodou oproti jiným řešením je štíhlý design a nízká cena televizoru. Dotykový televizor může sloužit pro surfování na internetu i pro obyčejné kreslení.
Funkce Pentouch se aktivuje stisknutím tlačítka na dálkovém ovladači. Poté mohou uživatelé pomocí speciálního pera využívat všech možností televizoru, třeba přistupovat k souborům, které obsahují prezentace z PowerPointu. Ovládání je přitom podle výrobce jednoduché a intuitivní. Televizor může být současně ovládán dvěma pery. Baterie do ovládacích per se mohou dobíjet z USB portu televizoru.
Pomocí dodávaných aplikací je možné na televizor přes notebook kreslit, obrazy lze ukládat jako soubory, pokud se v domácnosti nachází tiskárna, nakreslené obrázky si vytisknete. Aplikace Gallery vytvoří prezentaci fotografií - jen pomocí pár kliknutí vytvoříte z fotografií kalendář nebo přidáte fotografii ozdobný rámeček.
Televizor používá speciální ochranu displeje proti poškrábání, panel je optimalizován pro ostrý obraz a optimální jas i při práci na krátkou vzdálenost. Míra ostrosti obrazu se nastavuje automaticky. Čtyřnohý stojan byl navržen tak, aby poskytoval stabilitu televizoru. Nikdo se tak nemusí bát, že by děti mohly televizor převrhnout.
Technologie LG Pentouch TV bude dostupná na televizoru LG PZ850, který má certifikací 3D THX. Na českém a slovenském trhu bude televizor dostupný od října 2011 za doporučenou maloobchodní cenu 49999 Kč vč. DPH pro model LG PZ850 s úhlopříčkou 153 cm.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme