Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Důležitá aktualizace PlayStation 5: Sony uvolňuje dlouho očekávanou možnost

Jiří Palyza 20.09.2021

Herní konzole PlayStation 5 získává dlouho očekávanou aktualizaci. 15. září 2021 Sony konečně odemkla možnost rozšíření interní paměti zařízení.

Majitelé PlayStation 5 na tuto možnost museli dlouho čekat. Nicméně od poloviny září konzole nové generace může využívat interní slot pro rozšíření paměti. Sony to oznámila na svém blogu blog.playstation.com v příspěvku "PS5 September System Software Update launches globally tomorrow". Výrobce původně slot M.2 v systému PS5 zakázal. Před povolením to chtěl důkladně otestovat, protože existuje celá řada rozšiřujících modulů M.2.

Dříve byla tato funkce pouze součástí beta programu systému PlayStation 5, ale nyní je aktualizace uvolněna pro všechny majitele konzole PS5 celosvětově. Jakmile je aktualizace k dispozici, obvykle se v konzoli zobrazí oznámení. Pokud tomu tak ještě není, zkuste konzoli později restartovat. Může chvíli trvat, než bude aktualizace uvolněna ve všech regionech.

PlayStation 5: proč je rozšíření paměťového úložiště tolik důležité?

Přestože se PlayStation 5 dodává s diskem o kapacitě 1 TB, samotný systém spotřebuje přibližně 330 GB. Takže velké hry zaplní první SSD poměrně rychle. Nyní, po případném rozšíření paměťové kapacity, mohou hráči s většími nároky na diskový prostor načítat i více her.

Spolu s dlouho očekávanou funkcí rozšíření úložiště aktualizace přináší pro systém PS5 i další vylepšení. Nyní uživatelé mají také větší volnost v nastavení uživatelského rozhraní. Nyní mohou v ovládacím centru libovolně určovat, které prvky se zobrazí na spodní části obrazovky. Kromě toho se nově v knihovně zobrazují odděleně verze stejné hry pro PS4 a PS5. Systém PS5 nyní také podporuje 3D zvuk pro integrované televizní reproduktory.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud