Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Dvě pětky od Applu a další novoty

redakce 12.09.2012

Apple představil inovované verze svých produktů iPhone, iPod touch a iPod nano. O míře inovací se budou fanoušci i odpůrci těchto krabiček hádat ještě dlouho a dlouho o nich budeme psát i my. Nyní vám přinášíme jen rychlý přehled těch nejzajímavějších novinek.

 

 

 

Pátá generace iPhonu bude mít 4“ displej, na který se vejde o jednu řádku ikon víc. Rozlišení displeje bude 1136 x 640 bodů a displej má mít o 44 procent sytější barvy. Přes větší rozměry displeje má nový iPhone tloušťku jen 7,6 milimetru a na šířku a na výšku měří 123,8 x 58,6 mm. Hmotnost Apple snížil na 112 gramů. Pod kapotou iPhonu 5 se skrývá nový procesor A6, o kterém zatím víme jen to, že má být dvakrát výkonnější než předchozí A5. Další novinkou je podpora rychlých sítí LTE, nový a menší formát SIM karty (nanoSIM) a nový konektor s názvem Lightning.

Konektor Lightning má menší rozměry než stávající klasický Apple konektor, takže se pomalu můžeme těšit i na lavinu nového příslušenství. Apple bude prý za 29 dolarů prodávat i konverzi pro připojení nových zařízení ke staršímu příslušenství, ale lze čekat, že tato redukce se do některých těsnějších dokovacích stanic nevejde. Každopádně se Applu nelze divit, že po dlouhých letech přichází s novějším rozhraním, které mu umožní i vyšší miniaturizaci nových přístrojů.

Kromě nejočekávanější novinky v podobě iPhonu 5 uvedl Apple i novou pátou generaci přehrávače iPod touch. I ten bude vybaven 4“ displejem Retina (stejným jako iPhone) a novým konektorem. Dostal i rychlejší procesor A5 (stejný, jaký se nachází v iPhonu 4S), 5megapixelový fotoaparát a Siri. Bude se prodávat v pěti barevných provedeních a bude stát doporučených 8 190 Kč (32GB verze), respektive 10 990 Kč (64GB verze). Ve výbavě iPodu touch najdeme nová sluchátka EarPods a novou verzi iOS 6. Tloušťka nového iPodu touch nyní činí 6 mm a hmotnost 88 gramů.

Většího 2,5“ displeje i tenčího těla se dočkal iPod nano, na jehož dotykový displej se nyní vejde 6 ikonek. Nano má tloušťku 5, 4 mm, má nově Bluetooth, jeho akumulátor vydrží podle Applu přehrávat hudbu 30 hodin a bude se prodávat v sedmi barevných provedeních za 4 290 Kč (16 GB).


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme