Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Dvojice tabletů Pipo

Pavel Trousil 20.12.2013

Společnost Satomar rozšířila nabídku tabletů Pipo o dva nové modely: Pipo Max-M8 HD a Pipo M7 Pro. Rozdíl je především v úhlopříčce displeje a rozměrech. Model M7 Pro je navíc k dispozici i ve verzi s 3G modulem.

pipo-m7-pro-02-nahled

Pipo M7 Pro

Portfolio tabletů Pipo se rozšiřuje o dva nové modely s označením Max-M8 HD a M7 Pro. Prvně jmenovaný nabízí větší displej s klasickou úhlopříčkou 10,1“, menší M7 Pro má displej o velikosti 8,9“. V obou případech je rozlišení displeje 1920 × 1200 bodů. Dalším rozdílem mezi oběma tablety je podpora navigační technologie GPS u modelu M7 Pro. U něj si navíc mohou uživatelé vybírat z verze s podporou, nebo bez podpory technologie 3G.

pipo-max-m8-hd-02-nahled

Pipo Max-M8 HD

Oba tablety nabízejí výkon daný čtyřjádrovým procesorem Rockchip 3188 Cortex A9 s taktem 1,6 GHz a současně čtyřjádrovou grafickou kartou. V tabletech je nainstalován operační systém Android 4.2. Pipo Max-M8 HD a M7 Pro se shodnou i v multimediální výbavě, kterou zastupuje dvojice fotoaparátů. Na přední straně je kamera s rozlišením 2 Mpx, vyšší rozlišení má fotoaparát na zadní straně, a to 5 Mpx. U datových technologií se tablety shodují v podpoře Wi-Fi a Bluetooth 4.0. Pipo M7 Pro má ovšem navíc i GPS a v prodeji je ještě verze s podporou technologie 3G. Do tabletu tak lze umístit SIM kartu a být tak připojen k internetu i v místech, kde není signál Wi-Fi.

Uživatelé mohou svá data ukládat do paměti s kapacitou 16 GB, kterou lze rozšířit i o microSD karty až do kapacity 32 GB. Operační paměť má v obou případech velikost 2 GB. Ani jednomu tabletu nechybí podpora HDMI, příjemnou inovací je přítomnost hned dvou microUSB konektorů.

Tablety se samozřejmě odlišují svými rozměry. Model M7 Pro je díky menší úhlopříčce také celkově lehčí, hmotnost je 480 g. Oproti tomu, Pipo Max-M8 HD zase může nabídnout baterii s výrazně lepší kapacitou a to 8000 mAh. Oba tablety jsou dodávány v české lokalizaci s přístupem do obchodu Google Play. Uživatelé mohou využívat kromě standardního prostředí systému Android také Pipo Launcher, který má i speciální dětské menu. Doporučená cena je u modelu Max-M8 HD 6 790 Kč a Pipo M7 Pro stojí 6 390 Kč a verze s 3G 7 290 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud