Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Dynavix s databází rizikových míst

redakce 15.11.2010

15. listopadu byl oficiálně spuštěn nový informační webový portál BEZnehody.cz s aktuálními informacemi o rizikových křižovatkách a úsecích českých silnic. Kromě vlastní databáze rizikových míst a návodu jak tímto místem bezpečně projet i na co si dát pozor, má každý návštěvník portálu k dispozici další informace a rady z oblasti bezpečnosti silničního provozu.

Jedním z výsledků projektu je také to, že kompletní databáze rizikových míst je nyní implementována v navigačních přístrojích Dynavix jako další vrstva POI (body zájmu). Aktivací této funkce je řidič s předstihem upozorňován na blížící se rizikové místo, čímž by se měla zvýšit jeho pozornost k okolnímu provozu a snížit rychlost jízdy. Je škoda, že společnost Dynavix je v současné době jediným výrobcem navigačních přístrojů a softwaru, která se do projektu aktivně zapojila.
Portál BEZnehody.cz již nyní obsahuje databázi více než 800 rizikových míst na silnicích ČR, do níž mohou dále přispívat všichni řidiči: buď přímou fotodokumentací místa, zadáním  místa v mapě na stránkách portálu, nebo jeho ohlášením na adresu [email protected]. Další možností je zadání rizikového místa prostřednictvím uživatelské sekce www stránek výrobce navigačních přístrojů Dynavix.
Portál  BEZnehody.cz  vznikl v rámci projektu „ECODrive – Hospodárně a bezpečně na  silnici“ společnosti CE Solutions, v rámci akčního plánu Evropské charty bezpečnosti silničního provozu „25 000 lives to save“. S jeho vývojem se do projektu postupně zapojili (kromě Dynavixu) další partneři: Ministerstvo dopravy oddělení BESIP, Policie ČR, Allianz pojišťovna, společnost FT Online a Fakulta dopravní ČVUT v Praze. Ta je také garantem naplňování odborného obsahu portálu informacemi o rizikových místech a vyhodnocování příspěvků od veřejnosti. Fakulta  dopravní předpokládá využití možností portálu jak ve své projektově orientované výuce, tak i v oblasti možného rozšíření svých doplňkových aktivit. V nejbližší době je plánováno zavedení nabídky dopravních úprav rizikových míst provozovatelům takových komunikací prostřednictvím on-line zabezpečeného přístupu. Kromě popisu rizikových faktorů v daném místě tak bude k dispozici i popis možného návrhu zlepšení problémové lokality.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud