Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

E-mail s modrou fajfkou

Pavel Trousil 06.05.2023

Internetový gigant Google zavádí novinku u své poštovní služby Gmail. Ve své e-mailové schránce teď najdete u některých zpráv modré zaškrtnutí. Má zajímavou bezpečnostní funkci.

Zásady ověřování se přesouvají ze sociálních sítí (například Twitteru) do vaší poštovní schránky Gmail, protože Google nyní ověřuje konkrétní e-mailové adresy modrou značkou. Má to zajistit lepší ochranu před podvrženými zprávami a phishingem

V roce 2021 Google v Gmailu zavedl funkci BIMI (Brand Indicators for Message Identification), kdy vyžaduje, aby odesílatelé používali silné ověření a ověřovali své logo, aby se mohlo v e-mailech zobrazovat jako avatar.

Na základě této funkce se nyní uživatelům Gmailu zobrazí ikona modrého zaškrtnutí u zpráv od odesílatelů, kteří přijali funkci BIMI. To uživatelům pomůže identifikovat zprávy od legitimních odesílatelů a nenaletí tak snadno podvodníkům. Tyto značky by také měly snížit spam a vrátit důvěru v e-maily jako takové.

gmail-nahled

Ověřeno. Takhle bude vypadat ověžení u některých příchozích e-mailů. | Zdroj: Google Gmail

Společnosti, které jsou již zaregistrovány v systému DMARC, mohou očekávat, že se jejich kontrolní značky objeví během jednoho až tří dnů, počínaje 3. květnem. Tato funkce je k dispozici všem zákazníkům služby Google Workspace a všem starším zákazníkům služeb G Suite Basic a Business. Když uživatelé najedou na modrou kontrolní značku odesílatele, zobrazí se zpráva od společnosti Google, že odesílatel ověřil svou identitu u společnosti Google.

Zdroj: Google blog


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme