Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Elektronický podpis v mobilu

redakce 18.01.2013

Společnost Software602 a Česká pošta společně připravili aplikaci pro získání certifikátu PostSignum přímo z mobilního zařízení. Pokud si stáhnete aplikaci Form Signer pro mobilní telefony, máte nástroj pro elektronické podepisování vždy u sebe.

Kapitoly článku

 

Aplikace Software602 Form Signer je volně k dispozici na Apple App Store a Google Play (vezre pro Windows se připravuje). Uživateli umožní požádat o certifikát PostSignum, bezpečně jej uložit do zařízení, podepisovat dokumenty ve formátu PDF a pracovat s chytrými formuláři. Této výhody může využít každý vlastník iPhonu, iPadu nebo zařízení vybaveného operačním systémem Android. PostSignum tuto možnost nabízí jako první akreditovaná certifikační autorita v Evropě.

 

Když má uživatel něco podepsat, kolegové mu dokument pošlou e-mailem. Podepsat ho může kdekoli a kdykoli a pošle ho zpět. Elektronický podpis lze kombinovat s dalšími možnostmi mobilního přístroje. Uživatel kupříkladu vyfotí účtenku, a k obrázku připojí svůj elektronický podpis a časové razítko. Tím je doloženo, kdo a kdy provedl konverzi a elektronický soubor je zabezpečen proti změnám. Stejně je možné autorizovat fotografie při inspekci stavby nebo zařízení, může autorizovat GPS souřadnice atd. Pokud uživatel mobilní telefon nebo tablet ztratí, může svůj certifikát zneplatnit.

PostSignum České pošty

Česká pošta není jen poštovním operátorem a provozovatelem Informačního systému datových schránek, ale i provozovatelem největší akreditované certifikační autority v ČR. Měsíčně pošta vydává přes deset tisíc kvalifikovaných a komerčních certifikátů a více než 12 milionů časových razítek.

Mezi služby certifikační autority patří vydávání kvalifikovaných certifikátů pro komunikaci s úřady státní správy, komerčních certifikátů, které zaručují bezpečný způsob autentizace. Dále jsou to kvalifikovaná časová razítka pro prokázání existence dokumentu v určitém čase. Více na www.postsignum.cz.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud