Přejít k hlavnímu obsahu

Emsisoft Anti-Malware 8.1

Martin Kučera 24.01.2014

V dnešní době je internet prorostlý různými hrozbami, které se šíří téměř rychlostí světla. Je na čase vyslyšet zvonění na poplach a dodat vašemu PC sofistikovaný bezpečnostní štít. * Uveřejněno na Chip DVD 02/14

box-emsisoft250 Na každém kroku, který uděláte v síti internetu, na vás čeká potencionální hrozba, která vám může uškodit – přesměrovat vás na reklamy, na kterých pachatel bude vydělávat, získat údaje vašich platebních karet či nechat váš počítač nevědomě stát součástí DDoS útoků. To vše a mnohem více se vám může stát jen jedním nepozorným kliknutím nebo bezpečnostní dírou například ve vašem prohlížeči či antiviru. Potřeba se před tímto nebezpečím chránit je velice důležitá. V příloze na Chip DVD naleznete program Emsisoft Anti-Malware 8.1, který je speciálně navržen na potírání těchto hrozeb. Za zmínku určitě stojí, že v nezávislých testech má téměř maximální efektivitu a poráží tak i giganty jako ESET, AVG, Kaspersky či Avast.

Na Chip DVD naleznete instalaci půlroční verze bezpečnostního programu Emsisoft Anti-Malware 8.1. Roční licence vyjde zhruba na 500 Kč.

 

  • Jazyk: česky
  • OS: Win XP/Vista/7/8 (32/64 bit)
  • Registrace online

Co je to ten malware?

Po přeložení by se dalo říci, že je to vlastně škodlivý software. Zjednodušeně je to všechno co vám či vašemu PC může ublížit. Jedná se tak o různé trojské koně, viry, spyware a jiné. Do vašeho PC se dostávají formou bezpečnostních děr, uživatelskou nepozorností a podobně. Výše popsané vám mohou uškodit na tisícero možných způsobů jako šíření spamu, používání vašeho PC do botnetových sítí určených na DDoS útoky, zpomalovat chod systému, znesnadňovat práci na PC či dokonce přes různé keyloggery a sniffery zjistit například čísla vašich platebních karet. Těchto rizik je opravdu mnoho, proto je v dnešní době nutné se chránit.

obr-02

Možnosti hledání: Na výběr máte hned ze čtyř možností hledání, které se přizpůsobí vašim potřebám.

Po instalaci Emsisoft Anti-Malware dostanete hned tři produkty za „cenu“ jednoho. K dispozici vám bude klasický Emsisoft Anti-Malware sloužící k vyhledávání hrozeb, kterými jste již infikovaní, dále Emsisoft Anti-Malware Guard, který slouží jako štít proti všude číhajícím hrozbám a nakonec Emsisoft HiJackFree, který funguje jako takový vylepšený správce úloh a procesů. Umožní vám totiž vidět i skryté procesy a poskytne informace o tom, zdali jsou hrozbou nebo ne. Pohodlně je pak tedy můžete ukončit a odstranit, aniž by vás obtěžoval systém s klasickou hláškou, že nelze odstranit, protože je soubor právě využíván.

obr-03

Program v akci: V průběhu hledání nezůstane kámen na kameni a vámi specifikovaná místa prohledává opravdu důkladně a s nejnovější databází.

Emsisoft Anti-Malware 3v1

Hned na úvod, než se dostanete do hlavní nabídky, vám bude nabídnuto provést kontrolu vašeho PC, je doporučeno ji provést. Na výběr budete mít ze čtyř možností a to:
 1. Hledat rychle – prohledají se jen spuštěné programy a záznamy v registrech.
 2. Hledat chytře – prohledají se stejná místa jako u rychlého a navíc cookies a důležité části systému.
 3. Hledat všude – prohledávání zkrátka všeho co se nachází ve vašem počítači.
 4. Volitelně – sami si můžete zvolit, která zákoutí prohledat.

V hlavním panelu hned vidíte, jak dobře máte svojí mašinu zabezpečenou, kde jsou případné nedostatky a jak je odstranit. Dále zde můžete naplánovat pravidelné hledaní malwaru či stahovat aktualizace (ty jsou defaultně nastavené na automatické stahování, takže si s tím nemusíte dělat starost). Najdete tu samozřejmě také klasické položky jakými je karanténa, hledání, štít či nastavení. Nastavení zde umožňuje poměrně dobře nastavit práva programu a umožní vám prohledávat například i emaily.

obr-04

Nastavení: Program vám umožní nastavit vše dle vašich představ. Nabídne vám i možnost kontrolovat emaily a jiné užitečnosti.

Emsisoft Anti-Malware Guard

U této komponenty se nemusíte o nic starat. Automaticky se vám spustí při startu PC, pracuje v pozadí, dává pozor na potencionální hrozby a ihned je likviduje.

obr-05

HiJackFree: Pracovat s tímto vylepšeným správcem úloh je potěšení. Zobrazí vám i skryté procesy a roztřídí je barevně podle rizik. Umožní skenovat i síťové porty a jiné.

Emsisoft HiJackFree

Emsisoft HiJackFree je výborná součást. Umožní vám nahlížet do aktivních procesů, včetně těch skrytých a operovat s nimi. Je to takový vylepšený Správce úloh. Vyznačí vám v procesech barevně potencionální rizika a zobrazí spoustu důležitých informací. V případě, že naleznete nějaký škodlivý program, kterého se nemůžete zbavit nebo prostě jen se chcete zbavit něčeho, co vás nechce opustit, tak pohodlně přes tento program ukončíte jeho skrytý proces a rovnou vymažete zdroj a už se nikdy nespustí.
Správa procesů ovšem není jedinou jeho silnou stránkou. Rovněž zvládne skenovat porty a zobrazí programy, které využívají síťového připojení a vypíše použité porty, transportní protokol a aktuální stav programu. Dále nabídne klasického správce programů po spuštění. Jednoduše tak můžete nastavit co se má při startu PC spouštět automaticky a co ne. Také je možné sledovat nainstalované služby, či ostatní doplňky včetně jejich umístění v registrech. To vše zaobaleno do přehledného rozhraní, kde je možné si vše pohodlně odfiltrovat a najít jen to, co doopravdy hledáte.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud