Přejít k hlavnímu obsahu

Energie na cesty

redakce 01.07.2022

Chystáte se v létě kempovat k rybníku nebo vyrážíte na romantickou horskou chatu bez přívodu elektrické energie?

Pak už teď máte možná obavu z toho, že vám dojde energie v chytrém telefonu nebo oblíbeném Bluetooth reproduktoru. Konec takovýchto obav zajistí tzv. powerbanky. Powerbanka je záložní zdroj elektrické energie skládající se z jednoho či více akumulátorů a stejnosměrného měniče. Slouží k nabíjení a napájení především mobilních telefonů, tabletů a dalších elektronických zařízení.

Takováto powerbanka se snadno vejde do batohu, ale má omezenou kapacitu a výkon. V nabídce už jsou ale skutečně výkonné powerbanky, které se označují jako přenosné bateriové stanice. Ty utáhnou i taková zařízení, jako je televizor, počítač, studiové světlo, nebo dokonce pračka. Když třeba vypadne proud, nabije se z nich celá rodina, soused a ještě zbude. Jedním z výrobců bateriových stanic je firma EcoFlow, která nabízí řadu modelů různých cenových a výkonnostních kategorií. Některé z nich můžete dokonce dobíjet solárním panelem a budete pak energeticky skutečně nezávislí. Představujeme vám dva zajímavé produkty.

EcoFlow RIVER Pro

19 990 Kč

Vlastníte chatu bez přívodu elektrické energie nebo chcete mít jistotu, že budou vaše klíčová elektrická zařízení domácnosti pracovat i v případě výpadku proudu?  Jako ideální se jeví kompaktní, ale dostatečně výkonná bateriová stanice EcoFlow RIVER Pro. Ta zvládne s kapacitou 720 Wh napájet až 9 zařízení současně díky celé řadě zásuvek a portů (USB-A, USB-C, autozásuvka, DC5521), včetně dvou zásuvek na 230 V s čistou sinusoidou. Díky nízké hmotnosti 7,6 kg je stanice snadno přenosná a lehce ji převezete autem i na dovolenou pod stan. Kapacitu stanice lze pomocí rozšiřující baterie zdvojnásobit na 1 440 Wh.

ecoflow-river-pro

Na 80 % kapacity se baterie díky technologii EcoFlow X-Stream nabije za jednu hodinu, plné doplnění kapacity zabere 100 minut. V režimu X-Boost zvládne bateriová stanice RIVER Pro pohánět spotřebiče s příkonem až 1 800 W, tedy naprostou většinu domácích zařízení, jako jsou rychlovarné konvice, vysavače, kávovary nebo elektrické nářadí. Pro spolehlivý provoz je vhodné napájet spotřebiče s příkonem do 1 200 W.

www.ecoflow.cz

EcoFlow DELTA Pro

99 990 Kč

V případě, že potřebujete zálohovat kapacitu elektrické spotřeby rodinného domu nebo větší chalupy bez vlastního elektrického zdroje, je vhodnější bateriová stanice EcoFlow DELTA Pro s 3 600Wh kapacitou.

EcoFlow DELTA Pro zvládne zálohovat prakticky každý spotřebič. S výkonem 3600 W není problém pohánět zařízení, jako jsou sušičky, pračky nebo elektrická pila. V případě vyšších nároků lze propojit dvě jednotky EcoFlow DELTA Pro, a získat tak zdroj s vysokou kapacitou 7200 W, kterou je možné rozšířit až na 25 kWh.

ecoflow-delta-pro

Stanici DELTA Pro můžete nabíjet různými způsoby, a to dokonce i ze stanice určené pro dobíjení elektrických automobilů. Praktická je i možnost kombinovaného dobíjení pomocí funkce MultiCharge se vstupem až 6500 W. Ke stanici lze připojit zařízení pomocí čtyř 230V zásuvek, čtyř USB-A konektorů, dvou USB-C portů, dvou zásuvek DC5521, autozásuvky nebo 30A zásuvky Anderson Port. Zařízení s rozměry 63,5 x 28,4 x 42 cm a hmotností 45 kg lze pomocí dodávaného adaptéru dobít v případě potřeby za necelé dvě hodiny, ovšem s ohledem na výdrž akumulátorů (podle výrobce 3 500 cyklů před poklesem na 80 %) tak lze učinit i pomaleji.

www.ecoflow.cz


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme