Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Epson slaví 50. výročí své první tiskárny

Pavel Trousil 12.08.2014

Společnost Epson slaví padesát let od chvíle, kdy na Olympijských hrách v Tokiu v roce 1964 poprvé představila miniaturizovaný tisk. Tisk časomíry (Printing timer) se stal prvním elektronickým záznamovým systémem na Olympijských hrách.

03-printing-timer

Po tiskárně časomíry byla v roce 1968 uvedena na trh tiskárna EP-101. Jednalo se o první a nejmenší digitální tiskárnu na světě, která dala společnosti její jméno.

V roce 1994 představila společnost první barevnou inkoustovou tiskárnu s vysokým rozlišením – Epson Stylus Colour – čímž umožnila domácí tisk ve vysokém rozlišení. Uvedení tiskáren s inkoustovým tankovým systémem (ITS), prvních tiskáren s integrovanými velkokokapacitními doplňovacími inkoustovými zásobníky, představilo nový systém tisku, díky kterému již není potřeba měnit náplně a umožňuje mimořádně úsporný tisk.

O dvacet pět let později po představení časomíry (Printing timer) pak firma Epson představila technologii Epson 3LCD, která změnila trhu projektorů a přinesla živý a jasný obraz. V roce 1989 to byl projektor VPJ-700, první kompaktní plnobarevný projektor Epson s tekutými krystaly, jímž byla do života uvedena LCD technologie poskytující jasnější a čistější promítané obrazy.

Snímací technologie je třetím pilířem, s nímž inovativní společnost Epson vstupuje na nově rostoucí trhy s kompletní řadou nositelné elektroniky. Tento krok zahrnoval uvedení druhé řady chytrých brýlí Moverio BT-200, které budou v České republice dostupné od září tohoto roku. Cílem nových sportovních monitorů Runsense GPS a monitorů srdeční aktivity Pulsense, které budou na vybrané trhy uvedeny v září, je způsobit revoluci ve sledování aktivity tím, že umožní nový přístup k dosažení zdravého životního stylu, zdatnosti a zdraví.

Co se budoucnosti týče, společnost Epson již vyvíjí průmyslové multimateriálové 3D tiskárny. President Minoru Usui k tomu řekl: „Našim cílem je vytvořit 3D tiskárny, které pomohou způsobit revoluci ve výrobě a montáži. To znamená vyrábět s přesností na mikrony součástky využívající kovy. Chceme, aby naše stroje dokázaly vyrobit cokoli.“ Zdokonalování technologie a materiálů ještě zabere nějaký čas. President Usui předpokládá, že Epson představí svoji první průmyslovou 3D tiskárnu do 5 let.

casova-osa-1-nahled

casova-osa-2-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme