Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

ESET Mobile Security Business Edition

redakce 18.05.2011

ESET oznámil vydání bezpečnostního řešení pro mobilní telefony firem. ESET Mobile Security Business Edition, určený pro platformy Symbian a Windows Mobile, disponuje všemi funkcemi řešení pro běžné uživatele (ESET Mobile Security).

Kapitoly článku

ESET Mobile Security Business Edition jako vlajkový produkt společnosti ESET pro mobilní zařízení nabízí především ucelené bezpečnostní řešení pro Symbian, v současnosti nejpoužívanější operační systém na chytrých telefonech. Dle statistiky Gartner měla vloni tato platforma tržní podíl 37,6 %. ESET Mobile Security Business Edition je však určen i pro firmy využívající mobilní zařízení typu Windows Mobile.

„Ochrana mobilních zařízení je čím dál důležitější nejen pro běžné uživatele, ale i pro firmy, řekl Peter Vrana, produktový manažer ESET pro firemní bezpečnost. „Už dnes existuje v tomto segmentu více druhů podvodných aplikací, mezi nimi i spyware. Našim cílem je ochránit soukromí i peníze zákazníků,“ dodal.

ESET na konci dubna uvolnil i BETA verzi řešení pro platformu Android. ESET Mobile Security pro Android BETA je pro veřejné testování ke stažení zde.

ESET Mobile Security Business Edition je k dispozici v českém jazyce.

Nejdůležitější funkce ESET Mobile Security Business Edition:

 • Podpora vzdálené správy — ESET Mobile Security Business Edition umožňuje vzdálenou správu prostřednictvím nástroje ESET Remote Administrator 4, který v podnikovém prostředí nabízí řadu výhod. Administrátoři mohou zasílat a získávat konfiguraci mobilního klienta, uskutečňovat on-demand a on-access skenování, provádět bezpečnostní audity, přizpůsobovat nastavení firewallu a filtru spamu či nastavovat interval připojení k serveru podle preferencí. Zároveň mohou správci měnit konfiguraci mobilního klienta a na dálku aktualizovat virovou databázi. Prostřednictvím ESET Remote Administrator 4 je rovněž možné zasílat zprávy.
 • Anti-Theft – soubor funkcí, které jsou užitečné především v případě ztráty či krádeže zařízení.
 • Remote Wipe – možnost vymazat všechna citlivá data (kontakty, SMS a odstranitelná multimédia v paměti) prostřednictvím SMS zprávy.
 • SIM Matching – při vložení neznámé SIM karty je automaticky odeslána varovná zpráva na předem definované číslo. Zpráva obsahuje informace o telefonním čísle, IMSI a IMEI dané karty.
 • Ochrana heslem – ochrana mobilního zařízení před neautorizovaným přístupem do bezpečnostního softwaru. Chrání před nechtěným odinstalováním a nevyžádanou změnou nastavení.
 • Bezpečnostní audit – možnost získávat informace o bezpečnostním stavu vybraných funkcí telefonu.
 • SMS a MMS Antispam – blokování nevyžádaných zpráv podle nastavitelného black listu a white listu. Možnost blokování neznámých čísel.
 • Firewall – monitoring datových toků v obou směrech při nastavitelných pravidlech.

Další funkce ESET Mobile Security:

 • Proaktivní detekce – Optimalizovaná heuristika zaručuje ochranu před aktuálními i budoucími hrozbami. Tato technologie umožňuje bezprecedentní úroveň bezpečnosti mobilních zařízení.
 • Karanténa – Možnost výběru mezi přímým mazáním infiltrací a jejich přesouváním do karantény.
 • Rozšíření možnosti skenování – Skenování a mazání integrované paměti či vyměnitelných paměťových karet. Rovněž je možné kontrolovat i procesy běžící v paměti. Samozřejmostí je kontrola souborů přicházejících a odcházejících prostřednictvím bezdrátového připojení.
 • Automatická aktualizace virové databáze – Zajišťuje ochranu i vůči nejnovějším bezpečnostním rizikům. Uživatel má možnost nastavit pravidelné aktualizace na denní, týdenní či měsíční bázi.

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud