Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

ESET NOD32 Antivirus pro Linux

redakce 15.04.2011

ESET oznámil vydání dvou řešení pro uživatele systému Linux. ESET NOD32 Antivirus 4 Business Edition pro Linux Desktop je určen firmám, pro domácnosti je pak produkt ESET NOD32 Antivirus 4 pro Linux Desktop.

Skenovací jádro založené na unikátní technologii ESET ThreatSense automaticky detekuje a léčí škodlivý kód, a to včetně hrozeb vytvořených pro operační systém Windows či Mac OS.
ESET s novým produktem přichází ve chvíli, kdy útočníci dokážou se sofistikovaným malwarem útočit na několika platformách zároveň. Například nebezpečný trojský kůň Boonana využívá zranitelnosti Javy přítomné na všech operačních systémech. Odkazy obsahující tohoto škodlivého trojského koně se v závěru roku 2010 šířily především na Facebooku, objevovaly se ale i v e-mailových zprávách. Pro více informací o hrozbách pro Linux navštivte http://www.eset.cz/cz/firmy/proc-eset/ochrana-linux-windows-mac/.

„Díky rostoucímu využití Linuxu ve firemním i nekomerčním sektoru je nezbytné, aby i uživatelé této platformy měli moderní bezpečnostní software zaručující ochranu před počítačovými útoky,“ řekl Richard Marko, generální ředitel společnosti ESET. „S uvedením ESET NOD32 Antivirus pro Linux je teď naše ochrana dostupná pro všechny významné platformy. Zajistili jsme tak aktualizovanou ochranu proti hrozbám určeným pro Linux, Windows i Mac,“ dodal.
Produkty ESET NOD32 Antivirus pro Linux Desktop poskytují komplexní ochranu před aktuálními i nově vznikajícími multiplatformovými hrozbami, což napomáhá ještě vyšší bezpečnosti při práci s operačním systémem Linux. Spolu s produktem ESET NOD32 Antivirus 4 Business Edition pro Linux Desktop získávají firemní zákazníci automaticky i nástroj ESET Remote Administrator. S ním mohou IT administrátoři spravovat instalace firemních verzí produktů ESET NOD32 Antivirus 4 a ESET Smart Security 4 efektivně prostřednictvím jediné obrazovky.


S nejnovějším přírůstkem v portfoliu, ESET poskytuje pokročilou ochranu pro více než 100 milionů uživatelů systémů Linux, Windows a Mac OS na celém světě.
Hlavní vlastnosti a funkce ESET NOD32 Antivirus 4 pro Linux:
•    Pokročilá detekce a proaktivní multiplatformová ochrana – Využití technologie ThreatSense, která automaticky detekuje a léčí škodlivý kód, a to včetně hrozeb vytvořených pro Windows či Mac OS. Ochrana v reálném čase a pravidelná aktualizace virové databáze
•    Nízké zatížení systému – Rychlý start počítače a žádné zpomalení v průběhu práce. Z hlediska systémové zátěže poskytuje ESET jedno z nejefektivnějších řešení na trhu
•    Grafické rozhraní – Jednoduché ovládání pomocí volitelného grafického rozhraní optimalizovaného speciálně pro Linux
•    Bezpečnostní nastavení – Možnost ovládání nastavení určeným uživatelům zabraňuje přístupu neautorizovaným osobám
•    Centrální správa síťové bezpečnosti – ESET Remote Administrator představuje ucelenou koncepci vzdálené instalace a správy klientských stanic z jednoho místa
•    Ochrana přístupu na přenosná média – Ochrana před hrozbami, které do systému mohou vniknout přes externí disky

ESET NOD32 Antivirus 4 Business Edition pro Linux Desktop a ESET NOD32 Antivirus 4 pro Linux Desktop je k dispozici i v češtině.
Pro více informací navštivte:
ESET NOD32 Antivirus 4 Business Edition pro Linux Desktop: http://www.eset.cz/cz/firmy/produkty/antivirus-pro-linux-be
ESET NOD32 Antivirus 4 pro Linux Desktop: http://www.eset.cz/cz/domacnosti/produkty/nod32-pro-linux/


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud