Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

ESET NOD32 Antivirus uspěl v testu systémových nároků

redakce 17.06.2014

Podle testu PC Mark, který je všeobecně uznávaným standardem pro měření výkonu počítačů, má řešení ESET NOD32 Antivirus verze 7.0 nejnižší dopad na běh počítače ze všech dvaceti testovaných antivirů.

Test PC Mark byl klíčovou součástí testů systémových nároků, které pro dvacítku bezpečnostních řešení provedla respektovaná organizace Anti-Virus Comparative. Test spočíval v porovnání výkonnosti „čistého“ počítače s výkonností téhož počítače, na němž běží testované bezpečnostní řešení (ve standardním nastavení). Výkonnosti „čistého“ počítače přiřadili testeři AV-Comparatives hodnotu 100 bodů a za ním seřadili testovaná řešení podle toho, jakou výkonnost vykázal jimi zatížený počítač. Ukázalo se, že běžící antivir ESET NOD32 Antivirus snížil výkonnost počítače nejméně ze všech testovaných produktů, a sice o jediný bod.

Za řešením ESET NOD32 Antivirus verze 7.0 se na druhém místě seřadila hned šestice řešení se shodným výsledkem 98,8 bodu; jejich dopad na výkonnost počítače byl tedy o dvě desetiny bodu větší než u řešení ESET NOD32 Antivirus. V abecedním pořadí to jsou Avast, Baidu, Bitdefender, F-Secure, Kaspersky lab a Sophos.

„Jsme rádi, že řešení ESET se v testu PC Mark ukázalo jako vůbec nejlepší. Dopad na systémové nároky je pro výběr bezpečnostního řešení významným kritériem. Když bezpečnostní řešení příliš zpomaluje počítač, uživatelé ho často vypnou a nechají počítač nechráněný. V případě řešení ESET k tomu vůbec nemají důvod – i to je důvod, proč je legendární technologie NOD32 tak populární,“ říká Petr Šnajdr, bezpečnostní expert ESET software.

Výsledky testů laboratoří Anti-Virus Comparative jsou k dispozici na
 http://www.av-comparatives.org/…mance-tests/


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud