Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

ESET Secure Authentication

redakce 06.03.2013

Na veletrhu CeBIT představí ESET Secure Authentication. Jde o bezpečnou mobilní dvoufaktorovou autentizaci pomocí jednorázového hesla, která pro bezpečné připojení k firemní síti využívá mobilní telefony koncových uživatelů.

Eset navíc na svém stánku ukáže své nejnovější produkty – Eset Smart Security 6 s funkcí Social Media Scanner, Eset Cyber Security Pro a také řešení Eset Endpoint Solutions pro firemní zákazníky. Stánek Eset se stejně jako v minulých letech bude nacházet v hale 12 (stánek C66).

Technologický ředitel Eset Palo Luka se na CeBITu zúčastní debatního panelu „Beyond Digital – Destination Mobile“, který se bude konat ve čtvrtek 7. března od 10:45 do 11:30 v konferenčním centru. Spolu s ním vystoupí pět odborníků ze společností Deutsche Welle, Vodafone, Fufthansa, Systems AG, Scout24 Holding a Intelligent Apps. Zde je krátká anotace tématu diskuse: „Mobilní zařízení se stávají takřka nedílnou součástí našich životů – jde o nezvratný trend, který bude pokračovat i v budoucnosti. Díky současnému nástupu mobilních sítí 4. generace (LTE) budou mít rychlé připojení k internetu i běžně používané tablety a smartphony. Jejich prostřednictvím budeme kontrolovat a ovládat všechno, co vlastníme, a to kdykoli a odkudkoli. Jaký budou mít tyto události vliv na společnost? Je to začátek konce civilizace?“. Z této diskuse se plánuje přímý přenos, který mohou uživatelé sledovat na facebookové stránce firmy ESET.

Výše zmíněný produkt Eset Secure Authentication využívá k připojování koncového uživatele k firemní síti jeho mobilní telefon. Toto jednoduché řešení vytváří další vrstvu bezpečnosti ověřovacího procesu vedle běžného uživatelského jména a hesla. Eset Secure Authentication funguje na zařízeních iPhone a Blackberry, telefonech s OS Android, Windows Phone 7 a 8, Windows Mobile a telefonech založených na J2ME. Toto řešení podporuje i ověřování na základě SMS zpráv, což z něj dělá systém vhodný i pro starší mobilní telefony, které tuto aplikaci nepodporují. Eset rozšiřuje své portfolio zabezpečení IT pro firemní klientelu. Reagujeme tak na rostoucí potřebu chránit majetek a know-how malých a středně velkých firem. Eset Secure Authentication (ESA) je řešení pro SMB, které nechtějí investovat do drahého hardwaru pro 2FA (dvoufaktorová autentizace) nebo nemají zájem o nasazení složitého řešení,“ říká Ignacio Sbampato, obchodní a marketingový ředitel společnosti Eset .

Eset Secure Authentication je dalším přírůstkem do portfolia Eset v oblasti ochrany firemních dat. Zatímco řešení Eset pro mobilní zařízení mají za cíl ochránit data přímo obsažená ve smartphonech, Eset Secure Athentication poskytuje bezpečný přístup k firemním sítím z mobilních zařízení. Jedná se o systém klient/server, ve kterém server vytváří jednorázová hesla, která se zobrazují klientům. Uživatel pak použije toto unikátní heslo pro ověření totožnosti v rámci podporovaného systému. Řešení Eset Secure Authentication je v současné době dostupné v Severní Americe, a na vybrané evropské trhy včetně České republiky se dostane v nejbližších týdnech.

Eset na CeBITu představí také svou aktuální řadu firemních produktů: Eset Endpoint Security a Eset Endpoint Antivirus. Tato řešení využívají několik vrstev detekce malwaru, skenovací jádro ThreatSense a funkcionalitu Eset Live Grid – reputační systém na bázi cloudu. Nová generace produktů Eset Endpoint přináší proaktivní ochranu před novými hrozbami.

Eset bude prezentovat i šestou verzi svých produktů pro uživatele Windows v domácnostech - Eset Smart Security 6 a Eset NOD32 Antivirus 6. Prvně jmenovaný software zajišťuje kompletní internetovou bezpečnost, druhé řešení nabídne spolehlivou antivirovou ochranu. Nová generace produktů pro domácnosti přináší lepší detekci infiltrace hrozeb a rychlejší skenování díky vylepšenému skenovacímu jádru. Nově přidaná aplikace Eset Social Media Scanner, která je standardní součástí obou produktů, pomáhá chránit uživatele před hrozbami z Facebooku.

Zcela novým softwarem od Esetu je i Eset Cyber Security Pro, který je určen pro počítače Mac a nově obsahuje funkci rodičovská kontrola. Ta pomáhá rodičům dohlížet na online aktivity svých dětí. Produkt také chrání online identitu uživatelů při nákupech na internetu nebo při správě bankovního účtu. Uživatelé se mohou rozhodnout povolit nebo zablokovat veškerá příchozí a odchozí spojení u vybraných aplikací, služeb nebo čísel portů.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud