Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Evropští specialisté na vizuální efekty volí pracovní stanice Dell Precision

redakce 31.07.2015

Evropská studia Important Looking Pirates, FIDO nebo digitální agentura VISUAL ART využívají pracovních stanic Dell Precision pro tvorbu úžasné grafiky a oceňovaného kreativního obsahu pro mezinárodní klienty a diváky po celém světě.

Kapitoly článku

Mistři efektů v Kung Fury – FIDO

FIDO je studiem několikrát oceněným organizací British Academy of Film and Television Arts (BAFTA), jehož 15 leté portfolio z reklamního a filmového prostředí zahrnuje i moderní poctu akčním filmům z 80. let Kung Fury, nejnovější televizní seriál od Davida Attenborougha nebo blockbusterový film Kick Ass.

Jeho tým se snaží pokořit limity při tvorbě vizuálních efektů a k tomu používá pracovní stanice Dell Precision ve věžovém provedení doplněné monitory, síťovými prvky, úložišti a servery. Při tvorbě osmdesátkami inspirovaného hitu Kung Fury od Davida Sandberga byl výkon pracovních stanic Precision prokazatelně nepostradatelným. Dva měsíce od uvedení do kin film přilákal přes 18 milionů návštěvníků. Tým se musel vypořádat s tvorbou více než 400 snímků, což představuje 90 % všech digitálních snímků celého filmu.

Specialisté na akční VFX a digitální animace – Important Looking Pirates

Important Looking Pirates (ILP) sídlící ve Stockholmu se spoléhají na řešení společnosti Dell při tvorbě velkolepých vizuálních efektů, které jsou nominovány na prestižní Visual Effects Society (VES) ocenění, nejvyšší vyznamenání v tomto oboru.

Studio se pyšní impozantním portfoliem, které zahrnuje například akční televizní dramata Crossbones a Constantine. Mezi jejich celosvětové klienty patří NBC, Fox Sports, BBC a Discovery Channel, kde ILP spolupracuje na všech digitálních platformách.

Tým se za krátkou dobu vyvinul do často oslovované, mezinárodně proslulé společnosti se 48 VFX umělci zaměstnanými na plný úvazek. Stávající infrastruktura přestávala být dostačující a případný výpadek IT techniky se stal významným rizikovým faktorem. Za účelem hledání škálovatelného řešení nabízející vysoký výkon s nízkými nároky na údržbu se tým spojil s Dellem.

Nasazení více než 40 pracovních stanic Dell Precision ve věžovém provedení umožnilo produkčnímu týmu konsolidovat celé prostředí pracovních stanic, což vedlo k snazší údržbě se spolehlivou podporou. Important Looking Pirates využívají nejnovější monitory, pracovní stanice, úložná a serverová řešení a nechybí rozšíření o virtualizační nabídky k pracovním stanicím Dellu. Díky tomu může tým dále posouvat hranice vizuálních efektů, které divákům přináší kvalitní vizuální zážitky v televizních seriálech nebo hrách.

Digitální agentura VISUAL ART

Stockholmská agentura VISUAL ART používá pracovní stranice Dell Precision, monitory UltraSharp a síťová, serverová a úložná řešení od Dellu, která jim umožňují kvalitní digitální komunikaci s velkým zásahem.

Dříve se agentura specializovala na vizuální efekty pro reklamy a hrané filmy. Nyní vytváří pohybové vizuální efekty a několika celosvětovým firmám poskytuje digitální reklamní řešení, v jejichž rámci nabízí strategické poradenství a plnou technickou podporu. VISUAL ART je zastávkou pro cokoliv, co se týká obrazových médií. Mezi jejich zákazníky patří IKEA, 7Eleven, McDonalds a přední švédský řetězec supermarketů ICA.

Tým nadšeně využívá technologie pro řízení reklamy, maloobchodu a posouvání zkušeného trhu dál. Zároveň hledá nové způsoby, jak by mohli zákaznicí s agenturou spolupracovat. Jednou z inovací je dedikovaná softwarová platforma VAplayer, nabízející intuitivní rozhraní pro klienty, kteří si mohou přizpůsobit svůj digitální obsah v reálném čase.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme