Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Exkluzivní úprava iPhonů pod značkou Rarus Exclusive

redakce 16.05.2014

Společnost Rarus na českém trhu oficiálně představuje novou luxusní značku Rarus Exclusive, která se zaměřuje na luxusní individuální úpravu designu produktů Apple.

Ve standardní nabídce designových úprav značky Rarus Exclusive jsou aktuálně například varianty produktů iPhone 5S Rarus Individual s možností volby karbonových vláken, zlata, platiny nebo stříbra v kombinaci s kůží dle vlastního výběru, iPhone 5S Rarus Luxury v provedení z 24 karátového zlata, růžového zlata nebo platiny doplněný o pravý karbon, iPhone 5S Lizard, s exotickou krokodýlí nebo telecí kůží v různých barevných variantách a odstínech vsazenou do drahého kovu (zlato, stříbro nebo platina), nebo iPhone 5S Rarus Plated, který je složen z mnoha prvků za využití více technologií.

Preciznost, luxus, jedinečnost

Myšlenka vzniku nové luxusní značky byla poměrně prostá, dát fanouškům produktů značky Apple možnost se odlišit a mít volbu vtisknout těmto produktům vlastní nezaměnitelný charakter, který vystoupí z řady tisíců stejných kusů a podtrhne individualitu svého majitele. Individuálně upravené přístroje tak mohou být buď způsobem jak vyjádřit svou image nebo originálním dárkem pro milovníky této značky.

„Snažíme se vytvářet produkty, kterými boříme hranice představ našich zákazníků o tom co je možné s produkty značky Apple v oblasti designu ještě dále dělat,“ říká Martin Cimbura, majitel a zakladatel značky Rarus a doplňuje: „Díky našim jedinečným technologiím úprav, které jsme převzali z běžných oborů a posunuli jejich možnosti dál na míru těmto produktům, jsme schopni uspokojit i ty nejnáročnější individuální požadavky. Potrpíte si např. na luxus v podobě zlatých šperků? My umíme váš iPhone či iPad mini pozlatit, takže se stane dalším luxusním šperkem vaší klenotnice. Je vaší chloubou např. váš špičkový luxusní vůz nebo motocykl? Odražte jeho jedinečný vzhled a barvu i v designu vašeho telefonu, nebo si nechte přenést precizním frézováním jeho charakteristické designové linie a prvky přímo na váš telefon. Budou pak tvořit dokonalý pár, kde jeden odráží designové prvky toho druhého. I těm nejmenším detailům se věnujeme s přesností na setiny milimetru a naši práci lze srovnat s precizností švýcarských hodinářů. Jediným limitem bude vaše fantazie a samozřejmě vkus.“

Individualizace dovedená k dokonalosti

Zákazníci se díky konzultacím s profesionálním designérem, který s nimi prochází vše do detailů, stávají součástí celého procesu vývoje a výroby finálního produktu. Aktuálně mohou využít pro úpravy výběru standardních materiálů (ryzí zlato, růžové zlato, stříbro, platina, pravá kůže, karbon, exotická dřeva, brzy i brilianty) a jejich kombinací. Důraz je kladen na individualitu přání zákazníků a vkládáním identity do přístrojů, které denně používají.

Barvení přístrojů probíhá tzv. hloubkovou eloxací, což je špičková anodizační technologie, při které je hliník povrchově oxidován v chemickém roztoku za pomoci elektrického proudu a se speciálními titanovými háky vyvinutými přímo pro tato zařízení. Ty zaručují, že se barva dostane opravdu všude. Díky této metodě barva pronikne hluboko do pórů materiálu a vyznačuje se tak plnou sytostí a jednolitostí a zůstává stejná i při běžném opotřebení povrchu zařízení. Kromě možnosti obarvení, které jde do hloubky materiálu a nedá se tedy srovnat s běžným nátěrem, eloxování obecně zlepšuje povrchové vlastnosti i odolnost hliníku. Jedná se o stejný chemický proces, který při výrobě používá i společnost Apple.

„Pokud víme, je na světě jen několik málo firem, které se designovým úpravám těchto produktů také věnují. Žádná z nich se nám však nemůže rovnat v tak širokém výběru technologií a možností úprav, které nabízíme. S našimi partnery jsme postup vyvíjeli několik měsíců a používáme opravdu špičkovou eloxační technologii. Barva je uzavřena hluboko v materiálu a při povrchovém běžném poškrábání zůstává bez prosvítání spodního materiálu. Veškeré naše výrobní procesy jsou prováděny u nás v České republice ve spolupráci s českými firmami,“ popisuje Martin Cimbura.

Značka Rarus upravuje v individuálně zvolených barvách a materiálech všechny iPhony 5/5S a iPady mini, ale starší modely těchto přístrojů vzhledem k jiným povrchovým materiálům touto technologií barvit a upravit nelze. Upravené přístroje se prodávají buď jako nové hotové produkty s kompletní dvouletou zárukou v plném rozsahu, nebo je možné provést veškeré zmíněné úpravy i na stávající přístroj zákazníka. Značka Rarus momentálně dodává přístroje do České a Slovenské republiky a států Evropské unie. Balné a poštovné po celé ČR a SR je zdarma.

Další výhodou širokého spektra možností individuálních úprav a volby materiálů je také individuální cenotvorba. Cena každé úpravy se pochopitelně odvíjí od zvolených materiálů a technologií, popřípadě důrazu na absolutní exkluzivitu a výsadního práva omezené série až jednoho kusu pro celý svět. Zákazníci tak mohou volit úpravy v cenových relacích od 5 000 Kč až po velmi drahé a luxusní úpravy, které mohou stát i několik desítek tisíc korun, popřípadě jednotky statisíců korun (např. v případě použití briliantů apod.).


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme