Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Exkurze do minulosti i budoucnosti elektroniky

redakce 21.07.2011

V prostorách Centra energetického poradenství PRE byly 11. července zahájeny výstavy Vývoj výpočetní techniky a Inteligentní oděvy. Pro návštěvníky je připravena řada unikátních exponátů. Výstavy lze navštívit každý všední den, 10.00 – 18.00 hod. a potrvají až do 31. srpna.

Pražská energetika ve spolupráci se společnostmi Intel a Applycon připravila na toto léto pro návštěvníky svého Centra energetického poradenství dvě nové výstavy

Všichni příznivci technického pokroku mohou navštívit výstavu zachycující vývoj výpočetní techniky od jejího počátku v 70. letech až po současnost s důrazem na stálé snižování její energetické náročnosti. Návštěvníci se mohou seznámit s vývojovou řadou notebooků IBM od prvních typů až po současné modely pod značkou Lenovo, prvním mikroprocesorem na světě od firmy Intel nebo i s raritami jako stolní počítač MEDA 41TC pracující s analogovým procesorem nebo stolní počítač JZD Slušovice TNS.

Druhá výstava se věnuje využití high-tech elektroniky v textilním průmyslu. Výstava obsahuje modely oblečení a doplňků od společnosti Applycon, které využívají technologie LED světelných zdrojů a světlovodných vláken. Návštěvníci mají  jedinečnou možnost nahlédnout i na části systému, které jsou jinak skryty uvnitř tkaniny. Tyto technologie mají využití ve sportovních, ale především v pracovních oděvech, kde se stávají užitečnými pomocníky ve specializovaných provozech.

Spolu se stálými expozicemi, prezentacemi a výpočtovými aplikacemi zaměřenými na úspory energie, testovacími jízdami elektrokol a bezplatným zapůjčováním měřicích sad se tato výstava řadí k mnohým zajímavostem, které může svým návštěvníkům Centrum energetického poradenství PRE během léta nabídnout.

Výstavy končí 31. srpna 2011. Vstupné se neplatí.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud