Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Externí disk se šifrováním

redakce 22.06.2011

Nový přenosný pevný disk Store ‘n’ Go Executive od Verbatimu je vybaven rozhraním SuperSpeed USB 3.0, má úložnou kapacitu 500 GB nebo 750 GB a 256-bitové hardwarové AES šifrováním pro zabezpečení uložených dat.

Kapitoly článku

Disk Executive má zajímavý design a dodává se ve třech barevných provedeních: grafitově šedá, stříbrná a leskle černá. Speciální vlastností disku je citlivý dotykový senzor na jeho povrchu, jehož prostřednictvím lze jemným dotykem aktivovat některou z přednastavených funkcí. Store ‘n’ Go Executive HDD je k dostání v obchodech za doporučené ceny 1 999 Kč (500 GB) a 2 646 Kč (750 GB).
Disk Executive je úložištěm pro bezpečné uložení dat, které lze použít v širokém spektru obchodních činností podobně jako kterýkoli standardní pevný disk. Vzhledem k povinnosti zadat heslo a přítomnosti bezpečnostního řadiče jsou veškerá data zašifrována, a tudíž chráněna před neoprávněným přístupem. Disk Executive nabízí vysoké přenosové rychlosti, je-li připojen k hostitelskému systému USB 3.0. Zároveň je zpětně kompatibilní se systémy USB 2.0.

Předinstalovaný software

Pevný disk se dodává s předinstalovaným zálohovacím a vypalovacím softwarem Nero Back it Up and Burn. Nechybí ani aplikace Green Button, která snižuje spotřebu energie a prodlužuje životnost disku jeho automatickým uvedením do úsporného režimu po určitém intervalu nečinnosti nebo po kliknutí na ikonu Green Button umístěnou na ploše.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud