Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Extrémně tenké hybridní disky WD Black SSHD

redakce 08.05.2013

Společnosti Western Digital a SanDisk oznámily spolupráci při výrobě hybridních pevných disků. 500GB hybridní disky WD Black SSHD jsou osazeny vyrovnávací pamětí o kapacitě 24 GB, která je tvořena buňkami vyrobenými 19nm procesem. Disky se budou prodávat hlavně OEM partnerům a budu mít tloušťku 5, 7 a 9,5 mm.

 

 

 

Disky  WD Black SSHD využívají hybridní technologii WD, která spojuje rychlou technologii flash od společnosti SanDisk  s klasickými pevnými disky WD s dostatečnou kapacitou. Tato kombinace zajistí jak vysokou kapacitu úložného prostoru, tak extrémně rychlý start OS a nejpoužívanějších aplikací.

Zařízení těchto rozměrů jsou klíčová pro výrobce počítačů, kteří chtějí produkovat štíhlejší zařízení. SSHD WD Black jsou navrženy pro integraci do extrémně tenkých notebooků. Nejmenší modely se budou se prodávat s tloušťkou 5 mm a kapacitou 500 GB. Zabírají téměř o 50 % méně prostoru než současné disky určené pro notebooky (ty jsou přibližně tenké 9,5 mm).

Nízkoprofilový hybridní disk je doplněn úložištěm SanDisk iSSD, které je vyrobeno 19nm (nanometrovou) technologii, tedy momentálně nejmenším a nejpropracovanějším procesem výroby polovodičů. Hybridní WD Black SSHD 5 mm je dodáván OEM partnerům pro výrobu mobilních zařízení současně s dalšími tloušťkami, které jsou 7 mm a 9,5 mm.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud