Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Fotoaparát s projektorem

redakce 25.08.2011

Nikon posiluje svou řadu fotoaparátů COOLPIX „Style“ o dva nové modely. Prvním přírůstkem je fotoaparát COOLPIX S1200pj s integrovaným projektorem. Druhým přírůstkem je pak COOLPIX S100 – stylový, dotykem ovládaný fotoaparát s rozlišením 16 megapixelů s možností pořizovat 3D snímky.

Kapitoly článku

Fotoaparát COOLPIX S1200pj je nástupce modelu COOLPIX S1100pj a nabízí projekci o 20 lumenů jasnější. Umožňuje také připojení k zařízením iPhone, iPad a iPod Touch. Lze jej připojit také k počítačům (PC i Mac), takže na jakýkoli hladký povrch můžete promítnout fotografie i videa. Při 20 lumenech s technologií DLP je projekce jasnější, než dříve a obraz může mít rozměry od 26 do 152 cm (5 až 60 palců). Podsvícená ovládací tlačítka na fotoaparátu a na volitelném dálkovém ovládání usnadňují provoz v tmavých místnostech.
Díky snímači CCD s rozlišením 14 megapixelů, záznamu videosekvencí HD (720p) se stereo zvukem, širokoúhlému objektivu NIKKOR s 5násobným zoomem a čtyřem automatickým funkcím proti rozmazání snímku zajišťuje fotoaparát COOLPIX S1200pj snímky a videosekvence ve vysokém rozlišení a ostré.
Kreativním uživatelům nabízí fotoaparát COOLPIX S1200pj při pořizování snímků a videosekvencí možnost použít speciální efekty nebo řadu filtrů a efektů na již pořízené statické fotografie. Při fotografování lze použít například efekty změkčovací filtr nebo „nostalgická sépie“. Mezi filtry vestavěné ve fotoaparátu ke zdokonalení fotografií patří cross screen (hvězdicový filtr), „rybí oko“ a efekt miniatury.
COOLPIX S1200pj se bude prodávat ve dvou barvách: black a pink. Bude v prodeji za doporučenou maloobchodní cenu 9 590 Kč.

COOLPIX S100

Stylový fotoaparát COOLPIX S100 je štíhlý (je široký 18,1 mm) a prodává se v barevných variantách distinctive pink, red nebo black. Ovládá se pomocí dotykového OLED displeje s úhlopříčkou 8,7 cm (3,5 palce). Je vybaven novou možností pořizovat 3D snímky. Tento speciální režim fotografování 3D kombinuje dva obrazy snímané z různých míst do trojrozměrného obrazu, který lze zobrazit na televizorech a počítačích s technologií 3D.
Fotoaparát také nabízí snímání videosekvencí v rozlišení Full HD (1080 p) se stereo zvukem, širokoúhlý objektiv NIKKOR s 5násobným zoomem, technologií proti rozmazání obrazu a speciálními režimy, jako je například noční portrét.
Fotoaparát bude v prodeji za doporučenou maloobchodní cenu 5 590 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud