Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Fujitsu uvádí nové šetrné displeje s MHL

redakce 22.01.2013

Společnost Fujitsu přichází s novou generací monitorů, které mají podle výrobce přinášet vyšší výkon, nižší spotřebu a některé z nich podporují i moderní port MHL, díky kterému lze drobným kabelem zobrazit audio i video obsah smartphonu na velkém displeji.

 

 

 

Fujitsu představuje novinky ve třech modelových rodinách: řada P určená pro profesionály, elegantní řada X a univerzální řada B. Podle výrobce mají nové LED monitory o 60% menší spotřebu elektrické energie. Vybírat lze z velikostí od 22 palců po 27 palců a všechny nově uváděné displeje mají ergonomicky nastavitelnou výšku a náklon panelu.

Do nejvyšší řady P patří Fujitsu P27T-7, který spadá mezi první 27 palcové monitory s vysokým rozlišením typu Quad High-Definition (QHD), tedy 2560 x 1440 bodů. Na jeho ploše tedy najdeme 3,7 milionu pixelů. Displej je vybaven IPS panelem s udávanou dobou odezvy 5 ms, svítivostí 350 cd/m2 a kontrastem 1000:1.  Fujitsu P27T-7 splňuje požadavky norem ENERGY STAR 6.0 na energetickou úspornost. Uživatele potěší bohatá výbava v podobě videovstupů DisplayPort, HDMI, DVI, VGA. Dále monitor obsahuje USB hub se čtyřmi konektory, audiojack a dvojici 2W reproduktorů.

Zajímavou novinkou je také nový Fujitsu X23T-1 z řady X. Přináší podporu technologie MHL (Multi High Definition Link) a umožňuje majitelům některých modernějších smartphonů používat telefon jako miniaturní počítač. S technologií MHL jednoduše nahradíte displej telefonu plnohodnotnou obrazovkou a současně můžete používat klávesnici a myš připojené přes Bluetooth. Přes kabel MHL připojený k monitoru je současně nabíjen smartphone samotný. Mezi telefony vybavenými MHL portem najdeme například modely Samsung Galaxy SII (model SIII má tento port inovovaný a nefunguje se všemi monitory), HTC One S, X, Asus PadFone 2, Sony Xperia T, Huawei Ascend P1 a řady dalších. Jinak je tento 23“ displej vybaven matným IPS LED panelem s Full HD rozlišením 1920 x 1080 bodů, svítivostí 250 cd/m2, kontrastem 1000:1, dobou odezvy 5 ms a videovstupy v podobě HDMI, HDMI MHL a VGA. Dále je na něm 4portový USB hub, 3,5mm audiojack a dvojice integrovaných 3W reproduktorů.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud