Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

G15, EOS 6D a další nové fotoCanony

redakce 17.09.2012

Nová „gé patnáctka“, zrcadlovka EOS 6D, inkoustové tiskárny formátu A3+ s deseti a dvanácti inkousty, inkoustové multifunkce s barevnými kryty, kompaktní ultrazoom s 50násobným přiblížením, nové skenery, laserovky a velkoformátové tiskárny. Canon předvedl svou podzimní nabídku. Produktů, které nám dnes Canon předvedl, je hodně a vybrat z nich na začátek ty nejdůležitější je těžké. Začneme ale od digitálních fotoaparátů a zrcadlovek.

 

 

 

PowerShot G15 a PowerShot SX50 HS

Fotoaparáty PowerShot „G“ představují to nejlepší, co Canon v oblasti kompaktů nabízí, a bezesporu patří ve své kategorii mezi to nejlepší, co lze na světě sehnat. Nejnovější přírůstek této třídy nese označení G15 (předcházející a dodnes prodávaný model měl číslo G12, třináctka je nešťastným číslem v Evropě a Americe, čtrnáctka pak v Japonsku, takže výrobce přeskočil hned na patnáctku). PowerShot G15 přináší nejjasnější objektiv v řadě PowerShot G a nový f/1.8-2.8 objektiv s 5x zoomem, který díky novému sklu s vysokým lomem světla a povrchem z několika materiálů umožňuje fotografům extra světelnost v celém rozsahu ohniskových vzdáleností.

Pětinásobný optický zoom nabízí vynikající všestrannost a světelnost f/1.8 při širokoúhlé ohniskové vzdálenosti 28mm a světelnost f/2.8 při maximální ohniskové vzdálenosti 140 mm. PowerShot G15 je vybaven novým snímačem Canon CMOS typu 1/1.7 s rozlišením 12,1 megapixelu a novým procesorem DIGIC 5. ISO citlivost fotoaparátu dosahuje hodnoty až 12 800 a díky této citlivosti lze používat rychlé časy závěrky i za špatných světelných podmínek. Podle výrobce dokáže G15 zaostřit na autofokus v širokoúhlém režimu již za 0,17 sekundy, takže v tomto ohledu by měl být více než o polovinu rychlejší než G12. Podle výrobce zachytí G15 až 10 snímků za sekundu. Fotoaparát lze ovládat plně manuálně, nebo výběrem jednoho z 58 přednastavených režimů. Hliníkové tělo je přibližně o 17 % menší než u předchozího modelu PowerShot G12, na rozdíl od předchozího modelu ale nemá výklopný náhledový displej. Displej má 3“ úhlopříčku a rozlišení 920 000 bodů.

Kromě nového modelu G15 představil Canon zajímavý ultrazoom kompakt s 50násobným optickým přiblížením a optickou stabilizací. PowerShot SX50 HS je vybaven stejným snímačem a procesorem jako G15. Optická konstrukce objektivu obsahuje 13 členů, včetně tří UD členů v 10 optických skupinách. Nově navržený Ultrasonic Motor (USM) a Voice Coil Motor (VCM) zajistí rychlý a téměř tichý zoom od širokého úhlu 24mm až do maximálního dosahu 1200 mm. Podle Canonu dokáže tento přístroj zaznamenat až 13 snímků za sekundu. K náhledu slouží 7,1“ výklopný displej, ale stejně jako G15 je i SX50 HS vybaven elektronickým hledáčkem.

PowerShot G15 i PowerShot SX50 HS podporují natáčení snímků ve Full HD (1080p) s frekvencí 24 snímků/s. Optický zoom lze upravovat během natáčení a automatické zaostřování zaručí, že objekty budou zachyceny ostře a čistě. Oba modely podporují i stereo záznam zvuku.

 

PowerShot SX500 IS a PowerShot SX160 IS

Kromě nejvyšších modelů G15 a SX50 HS představil Canon ještě dva kompaktní superzoomy - PowerShot SX500 IS a PowerShot SX160 IS. PowerShot SX500 IS je nejmenší fotoaparát Canon s 30x optickým zoomem a Canon PowerShot SX160 IS je klasický rodinný fotoaparát se 16x optickým zoomem. Oba fotoaparáty jsou vybaveny 16megapixelovým senzorem a procesorem DIGIC 4. U obou modelů je možné snímky upravovat a prohlížet přímo na velkém 7,5cm (3,0“) LCD displeji. Oba modely umožňují natáčení videa v rozlišení HD 720p se stereozvukem.

 

EOS 6D - nejlehčí digitální full-frame zrcadlovka

Začátek tiskové konference se časově shodoval s koncem informačního embarga na uvedení nejnovější digitální zrcadlovky Canon. EOS 6D je podle výrobce nejlehčí digitální zrcadlovka na světě s 20,2megapixelovým full-frame CMOS snímačem. Vůbec poprvé má model EOS vestavěné Wi-Fi a GPS funkce, takže fotografové mohou ke svým úchvatným fotografiím doplnit informace o místě a čase pořízení a zároveň snímky bezdrátově přenášet do počítače, cloudu nebo chytrého telefonu. Nativní ISO 100-25600 (s možností rozšíření až na 50-102 400) usnadňuje zachycení ostrých a přirozených snímků i v tmavém prostředí. EOS 6D obsahuje nový 11bodový AF systém, který nabízí dosud nejsilnější výkon při nízkém osvětlení u systému Canon AF. Se zaostřováním při až EV-3, což je ekvivalent měsíčního svitu, zůstávají objekty zaostřené i v těch nejnáročnějších světelných podmínkách.

Full-frame snímač nabízí u portrétů větší kontrolu nad hloubkou ostrosti a umožňuje fotografům zvýraznit objekty pomocí rozostřeného pozadí. Prozkoumat celkový potenciál EOS 6D lze pomocí širokoúhlých EF objektivů, od 8 mm do 800 mm. Navíc výkonný procesor DIGIC 5+ nabízí celou řadu automatických režimů a kreativních fotografických funkcí i plně manuální ovládání pro maximální flexibilitu a potřeby každého fotografa.

EOS 6D obsahuje řadu funkcí včetně HDR režimu, který umožňuje fotografování v přesvětleném i tmavém prostředí. Režim vícenásobné expozice umožňuje fotografům kombinovat až devět samostatných expozic do jednoho obrazu. Tichý režim neruší při fotografování na svatbách nebo v kostele a elektronická vodováha prostřednictvím hledáčku nebo pomocí LCD monitoru pomáhá zajistit během kompozice vyrovnaný horizont. Fotoaparát umožňuje záznam videa v Full HD rozlišení a a se stereozvukem. EOS 6D měří 144,5 x 110,5 x 71,2 mm, váží 770 g a od prosince se bude prodávat za cenu 49 990 Kč (bez objektivu).

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud