Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Galaxy Nexus: S Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich

redakce 19.10.2011

GALAXY Nexus je prvním smartphonem na světě, který je vybaven Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich a HD Super AMOLED displejem.

Společnosti Samsung Electronics Co., Ltd. a Google dnes společně představily GALAXY Nexus - první smartphone na světě s nejnovějším operačním systémem Android 4.0 Ice Cream Sandwich. GALAXY Nexus je vybaven 4,65 palcovým HD Super AMOLED displejem s rozlišením 720p a 1.2 GHz dvoujádrovým procesorem.  

První smartphone s operačním systémem Android 4.0

Ice Cream Sandwich (Android 4.0) nabízí vylepšené uživatelské rozhraní spolu s aktualizovanými a novými funkcemi Android platformy, jako jsou multi-tasking, Wi-Fi hotspot, podpora NFC a plnohodnotné prohlížení webových stránek. Ice Cream Sandwich nabízí i aplikaci Lidé, která umožňuje procházet si profily kamarádů, rodiny či spolupracovníků, prohlížet jejich fotky ve vysokém rozlišení, stejně jako jejich nejnovější aktualizace statusů na Google+.  

Mezi další inovace operačního systému Ice Cream Sandwich patří funkce Odemknutí obličejem, která na základě rozpoznání obličeje odemkne telefon. Prostřednictvím funkce Android Beam mohou uživatelé za použití NFC (komunikace na krátkou vzdálenost) technologie snadno sdílet webové stránky, aplikace i YouTube videa se svými přáteli z telefonu na telefon. 

Smartphone GALAXY Nexus je jako první Android telefon vybaven pouze softwarovými tlačítky pro ovládání přístroje se záměrem sjednotit uživatelskou zkušenost s telefony a tablety. Zamykání obrazovky telefonu, domovská obrazovka či telefonní aplikace byly promyšleny a upraveny tak, aby byl Android ještě jednodušší, přehlednější a užitečnější. 

GALAXY Nexus je vybaven fotoaparátem s funkcí panorama a mnoha zajímavými efekty jako např. „záměna pozadí“, které je možné využít i během natáčení videa či chatování přes Google Talk. Smartphone uživatelům také umožňuje nahrávání videa 1080p s nulovým zpožděním závěrky.  

GALAXY Nexus je připojený ke cloudu (vzdálené úložiště a správa dat), takže uživatel má přistup ke svým kontaktům a dalším datům napříč všemi používanými zařízeními. Uživatelé si mohou vybírat z více než 300 000 aplikací a her na Adroid Marketu, který jim poskytuje širokou nabídku zábavy. 

Zážitek s Googlem

GALAXY Nexus zprostředkuje okamžitý přístup k softwarovým aktualizacím a novým aplikacím. Smartphone samozřejmě nabízí velké množství Google mobilních služeb, včetně Android Marketu, Gmailu, Map Google 5.0 s 3D mapami a navigací, Google Earth, YouTube, synchronizaci s Kalendářem Google a redesignovanou aplikaci Google+. 

Spojení nadprůměrného hardwaru s nejmodernějším softwarem

GALAXY Nexus je první smartphone, který je vybaven 4.65 palcovým displejem se špičkovým rozlišením 720p (1280x720) a nadstandardním jasem displeje. 

Smartphone GALAXY Nexus, jako nástupce modelu Nexus S, se pyšní nadčasovým designem podpořeným beztlačítkovým jemně zakřiveným tělem telefonu. Tvar krytu baterie vylepšuje celkový pocit z přístroje a slouží proti vyklouznutí telefonu z ruky. S pouhými 8.94 mm na šířku a minimalistickým 4.29 mm rámečkem nabízí GALAXY Nexus vynikající přenositelnost spolu s velkou obrazovkou. 

GALAXY Nexus vybavený ultra rychlým 1.2 GHz dvoujádrovým procesorem zajišťuje vynikající výkon a rychlost, takže zákazníci maximálně využijí možnosti rozšířeného multitaskingu nebo živého zobrazení her či videí ve vysokém rozlišení. Vestavěný HSPA+ modul v kombinaci s dvoujádrovým procesorem zprostředkuje velmi rychlé procházení internetu, který mají uživatelé na dosah ruky, ať již jsou kdekoliv.   

GALAXY Nexus se do Čech dostane v druhé polovině listopadu 2011. 


Specifikace

Sítě

 HSPA+ 21Mbps/HSUPA 5.76Mbps 850/900/1900/1700/2100

 EDGE/GPRS 850/900/1800/1900

 LTE verze bude dostupná dle regionu. 

Procesor

 1.2 GHz dvoujádrový procesor

Displej

 4.65” 1280X720 HD Super AMOLED

Operační systém

Android 4.0 - Ice Cream Sandwich

Fotoaparát

hlavní (zadní): 5 MP AF s LED bleskem, nulovým zpožděním závěrky a rychlou funkcí shot2shot

přední: 1.3 MP pro videohovory

Video

Kodeky: MPEG4/H.263/H.264

Přehrávání: 1080p@30fps

Nahrávání: 1080p Full HD Video@30fps

Audio

Kodeky: MP3/AAC/AAC+/eAAC+

3.5 mm výstup pro sluchátka

Google

Mobile Services

Android Market, Gmail, Google Earth, YouTube, Movie Studio

Google Maps 5.0 s 3D mapami a turn-by-turn navigací, Google Calendar, Google+ app

Konektivita

 Bluetooth 3.0

 USB 2.0

 Wi-Fi 802.11 a/b/g/n (2.4GHz/ 5GHz)

 NFC

Senzory

 Akcelerometr, kompas, gyroskop, světlo, proximity senzor, barometr

Paměť

 1 GB (RAM) + 16/32 GB interní paměť

Rozměry

 135.5 x 67.94 x 8.94mm, 135g (HSPA+)

Baterie

 Standardní baterie, Li-on 1,750 (HSPA+)

 

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud