Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Galerie: První mini pracovní stanice

Pavel Trousil 15.11.2016

Malá pracovní stanice HP Z2 Mini přináší výkon serveru při rozměrech pouhých 5,8 x 21,5 centimetrů. Je určena CAD uživatelům a dalším profesionálům.

Společnost HP představila na akci Autodesk University světově první mini pracovní stanici HP Z2 Mini Workstation, která je určena CAD uživatelům a dalším profesionálům. Má pouze 5,8 cm vysoké šasi a je tak o 90 % menší než běžné provedení desktopů.

HP Z2 Mini Workstation staví na zařízení HP Z240 SFF, je minimálně dvakrát tak výkonná než běžné komerční mini PC a navíc má schopnost podpory až šesti displejů přímo ze zařízení. Pracovní stanice je vybavena procesorem nové generace Intel Xeon,  profesionální grafikou NVIDIA a je dostupná také s HP Z Turbo Drive pro schopnost rychlé práce s ukládáním objemných dat.

Ultrakompaktní stanice poskytuje uživatelům mnoho možností umístění: na stole či pod, integraci s HP Z displejem nebo umístění na zdi. Má tichý chladící systém (o 63 % tišší než HP pracovní mini PC). V Čechách bude dostupná od ledna 2017 v ceně začínající na 15 990 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme