Přejít k hlavnímu obsahu

GDocsDrive 3

Martin Kučera 17.01.2019

Alternativní klientská aplikace úložiště Disk Google, vytvoří z cloudu komfortní lokální disk v počítači s možností přímého spouštění i nepodporovaných souborů. ("Plná verze - Chip 02/2019.")

Chcete pracovat se soubory a složkami v úložišti Disk Google stejně, jako s obsahem pevného disku vašeho počítače? GDocsDrive vám s tím pomůže.

Cloudové úložiště Disk Google je samozřejmě extrémně užitečná služba, která vám zpřístupní vaše data ve kterémkoli zařízení připojeném k internetu – ať už prostřednictvím klientské aplikace, dostupné pro všechny běžné mobilní platformy, nebo přes webové rozhraní v libovolném prohlížeči. Program GDocsDrive ale představuje zajímavější alternativu ke standardnímu Windows klientu přímo od Googlu. Stačí jej jednoduše propojit s vaším účtem Google a hned poté budete mít přístup k vašim souborům v cloudovém úložišti v prostředí podobném Průzkumníku souborů ve Windows. Pak už můžete se soubory provádět všechny standardní operace a GDocsDrive bude všechny změny automaticky synchronizovat s cloudovým úložištěm. Hlavní výhodou přitom je, že GDocsDrive pracuje se soubory přímo v cloudu, neukládá je na disk počítače a tím velmi výrazně šetří jeho kapacitu. Z cloudu jde proto přímo otevírat i soubory, které nejsou součástí kanceláře Google. Pro editaci lze použít MS Office nebo Open/Libre Office nebo obrázky otevírat přímo v Photoshopu. Z pohledu bezpečnosti je vše ošetřeno - přenos souborů je automaticky šifrován.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi aplikace GDocsDrive můžete po jednoduché registraci používat bez časových a funkčních omezení, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Běžná cena licence programu GDocsDrive je kolem 700 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Klíčovým krokem instalace programu GDocsDrive je jeho propojení s vaším účtem Google. Při prvním spuštění otevře aplikace webovou stránku, kde se přihlásíte ke svému účtu a povolíte programu GDocsDrive přístup k obsahu vašeho Disku Google. Uživatelské rozhraní programu GDocsDrive velmi připomíná Průzkumník souborů ze standardní výbavy operačního systému Windows. Šikovné je zejména automatické filtrování dokumentů, tabulek a prezentací do příslušných složek, stejně jako automatické zobrazení stovky nejnovějších souborů. Přímo z aplikace GDocsDrive je možné vytvářet nové dokumenty, tabulky, prezentace formuláře nebo kresby, zpracovávané v prostředí cloudových aplikací. Tyto nové soubory se samozřejmě ukládají do Disku Google a automaticky synchronizují s cloudem.

Úspora místa na pevném disku není jedinou výhodou aplikace GDocsDrive. Šikovná je například i možnost pracovat s textovými dokumenty, tabulkami a prezentacemi nejen v prostředí cloudových kancelářských aplikací od Googlu, ale také v lokálně instalovaných programech, typicky v Microsoft Office, které nabízejí více funkcí. Také je možné přímo z aplikace GDocsDrive otevírat soubory ve formátech, se kterými Google v cloudu pracovat neumí.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2019

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme