Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Gigabitový přístupový přepínač Huawei S5348TP-SI

redakce 19.01.2011

Společnost Huawei Technologies uvádí na český trh 48portový gigabitový přepínač S5348TP-SI, který je určen především jako gigabitový přístupový switch v podnikových sítích. Díky bohaté sadě funkcí, které tento přepínač podporuje, může být nasazen i jako centrální přepínač v menších sítích LAN.

Huawei S5348TP-SI je vybaven 48 metalickými porty RJ-45, které podporují přenosové rychlosti 10, 100 a 1000 Mb/s a čtyřmi pozicemi, do kterých lze instalovat optické moduly pro případný uplink k centrálnímu přepínači nebo směrovači. Optické moduly podporují rychlost 100 a 1000 Mb/s a lze volit mezi SX a LX variantou uplinků.

 

Přepínač Huawei S5348TP pracuje na 2. vrstvě OSI modelu, ale je doplněn i základními funkcemi z 3. vrstvy. Tabulka MAC adres má kapacitu 16K záznamů a jsou podporovány statické i dynamické záznamy. Přepínač umožňuje filtrovat pakety na základě zdrojové MAC adresy. Na přepínači je možné nastavit až 4K VLAN a ke každé VLAN je možné přiřazovat zařízení podle portu, MAC adresy, protokolu, IP podsítě a aplikované politiky. Samozřejmostí je i podpora protokolu IPv6, autentizace přístupu do sítě pomocí 802.1x a trunkování portů.

 

Kromě L2 funkcí podporuje Huawei S5348TP-SI i statické směrování a routovací protokoly RIP (v1 a v2), navíc obsahuje širokou škálu funkcí pro kontrolu a řízení multicastů a unicastů. Celková přepínací kapacita je 96 Gb/s a přepínač má výšku 1U ve standardním 19“ rozvaděči.

 

Huawei S5348TP-SI najde své uplatnění zejména jako přístupový bod pracovních stanic na okrajích podnikové sítě (tzv. Access Switch), kde zaujme především bohatou škálou funkcí, výkonností a vynikajícím poměrem mezi cenou a výkonem.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud