Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Google, co to zase vymýšlíš? YouTube zobrazuje návrhy videí už jen přihlášeným uživatelům

Jiří Palyza 19.03.2024
Zdroj: Freepik

Uživatelé YouTube si mohou zobrazit doporučovaná videa už pouze po přihlášení. Oblíbená video služba přestala zobrazovat doporučovaná videa uživatelům, kteří se odhlásili z účtu Google, nebo používají režim inkognito. Vyvolává to obavy, že nás Google nutí, abychom byli neustále přihlášeni.

Možná jste si už také všimli změny v chování YouTube. Uživatelé, kteří se odhlásili od svého Google účtu nebo pracují v anonymním režimu prohlížeče, už nedostávají doporučovaná videa. Mohlo by to vést k tomu, že sledující budou stále více tlačeni k tomu, aby zůstávali do svého účtu přihlášeni za všech okolností.

Pokud jdete na YouTube jako nepřihlášení uživatelé, zobrazí se obyčejná prázdná stránka bez jakýchkoliv video tipů či doporučení, co byste mohli sledovat. Ani při vyhledávání obsahu se nezobrazují žádné návrhy.

Změnu zaznamenali i uživatelé, kteří provedli jen úpravy v nastavení 

Domovská stránka YouTube
Jak jsme byli dříve zvyklí na doporučování videí, odpovídajících naší historii sledování, tak to skončilo. Google nás nutí, abychom se přihlásili ke svému účtu. Jinak to nepůjde.
Zdroj: YouTube

Někteří uživatelé si všimli, že ani přihlášení sledující, kteří smazali historii vyhledávání a přehrávání, nebo deaktivovali nastavení pro sledování historie, už nedostávají doporučovaná videa.

Důvod této změny je prozatím nejasný. Jisté ale je, že tato inovace u některých uživatelů vyvolala podráždění, a v některých případech je dokonce vnímána jako zásah do soukromí.

Zdroj: Bleeping Computer

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud