Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Google, jak ho chceme: díky tomuto doplňku je vyhledávač mnohem lepší

Josef Mika 11.06.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Konečně opět zjednodušené výsledky vyhledávání Google: pomocí parametru složeného z šesti jednoduchých znaků můžete přimět vyhledávacího gigant, aby stránky s výsledky zobrazoval stejně přehledně jako dříve.

Když „googlíte“, chcete najít hledané informace co nejrychleji.

V posledních letech však Google začal stránky s výsledky vyhledávání zahlcovat nejrůznějšími interaktivními prvky a dalším obsahem. A brzy i k nám přijdou boxy s odpověďmi generovanými umělou inteligencí. To vše vede k tomu, že se ke skutečně jednoduchým výsledkům vyhledávání dostáváme jen stěží.

Pokud si to nepřejete a chcete se vrátit k přehlednému vyhledávání Google, můžete tak nyní učinit pomocí jednoduchého doplňku ve vyhledávání Google:

"udm=14" nejen deaktivuje automaticky generovaný obsah, ale také zajistí méně reklam v zobrazení na ploše.

Přehledný Google: stačí šest znaků

Vyhledávání Google
Výsledky vyhledávání v Googlu: od nepřehledného obsahu ….
Zdroj: Google
Google vyhledávání
… jako zázrakem k jasným a přehledným odkazům.
Zdroj: Google

Šestimístný řetězec umožňuje získat stručný seznam výsledků bez dalšího obsahu. Tím se také deaktivují sponzorované odkazy a další reklamní bannery.

Parametr můžete jednoduše připojit k vyhledávané adrese URL nebo pojmu a poté spustit vyhledávání. Google nám to však záměrně příliš nezjednodušuje: při dalších vyhledávacích dotazech je však nutné znaky vložit pokaždé znovu.

Proto je snazší googlovat, pokud si web se stejným názvem udm=14 uložíte jako záložku. Můžete ji také kdykoli použít k získání výsledků vyhledávání bez obsahu AI a dalších reklam.

Zdroj: VentureBeat, Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud