Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Google kopíruje od Apple: v Androidu se objeví oblíbená funkce konkurence

Jiří Palyza 15.09.2021

Android 12 by měl být uvolněn už zanedlouho. Nyní vyšlo najevo, že nejnovější verze mobilního operačního systému od Google bude obsahovat také funkci, která silně připomíná něco, co už známe od Apple.

Název nové funkce, kterou by mohl přinést systém Android 12, je »Push«. Jedná se o možnost zrcadlení obsahu smartphonu do Chromebooku. Informuje o tom server 9to5Google ve svém příspěvku s názvem "Google working on Handoff-like ‘Push’ feature for Android & Chrome OS, starting on Pixel". Tato myšlenka velmi připomíná funkci Handoff, kterou známe od Apple. Umožňuje spustit úlohu na iPhonu a pokračovat v ní na Macu.

Funkce Apple je ale poměrně omezená. Google chce pro ní vytvořit ještě další možnosti, smartphone by se tak měl v podstatě dát ovládat přes Chromebook. Ve skutečnosti tak nebudete pracovat na notebooku, ale prostřednictvím streamu v mobilním telefonu.

Použití funkce »Push« je možné pouze prostřednictvím stejné sítě

android12

Je možné, že se nová funkce objeví už v systému Android 12. | Zdroj: mohamed Hassan/Pixabay

Obě zařízení musí být připojené ve stejné síti. Pokud budete chtít použít funkci »Push«, stisknete příslušné tlačítko, a poté se zobrazí seznam kompatibilních zařízení. Vyberete si jedno z nich a odešlete žádost. Pokud bude přijata, lze funkci použít.

Zatím není jasné, zda bude nová funkce při uvolnění Androidu 12 dostupná pro všechna zařízení. Momentálně to vypadá, že to půjde pouze pro smartphony Google Pixel.

Nová funkce Androidu: ještě zůstává mnoho otázek nezodpovězeno

Spousta věcí ohledně novinky je ale stále otevřená. Není například jasné, jak bude fungovat zpracování dokumentů. Vzhledem k tomu, že »Push« neběží přes cloud, kde by se soubory synchronizovaly, bude zajímavé sledovat, jak Google tento problém vyřeší. Je také otázkou, jakou přenosovou rychlost budeme pro hladký běh funkce potřebovat.

Podle všeho je vydání systému Android 12 otázkou už jen několika týdnů. Oficiální potvrzení zatím není, ale nová verze mobilního operačního systému od Google by měla být pro smartphony Pixel k dispozici už 4. října.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme