Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Google Mapy přináší nové funkce

redakce 14.07.2011

Právě v době, kdy začínají letní dovolené, přináší společnost Google na český trh několik novinek, které uživatelům ulehčí cestování po České republice tak i v zahraničí.

Od dnešního dne mohou čeští řidiči sledovat informace o silničním provozu pomocí funkce Doprava na Mapách Google. Jedná se o „živou“ vrstvu na Mapách Google, která již byla představena v roce 2008, ovšem nově je k dispozici i ve 12 evropských zemích, včetně České republiky nebo Slovenska. Funkce Doprava je uživatelům přístupná ve službě Mapy Google i v její mobilní verzi, včetně Navigace Google. Prostřednictvím této funkce řidiči rychle zjistí aktuální informace o dopravní situaci na dálnicích, hlavních silničních tazích nebo na dalších silnicích ve velkých městech. Dopravní informace se aktualizují každých 5-10 minut.

 Uživatelé cestující po celém světě ocení funkce, které přináší nová verze Map Google 5.7 pro Android. Mezi ty nejzajímavější patří Veřejná doprava v Navigaci (Beta), která je určena jak místním obyvatelům, tak i turistům, kteří se rozhodnou cestovat veřejnou dopravou. Ti pak mohou prostřednictvím Veřejné dopravy v Navigaci vyhledat trasu s využitím městské hromadné dopravy. Uživatel dokáže přes GPS snadno zjistit, kde se v danou chvíli na trase nachází, přičemž ho navigace dokáže také upozornit, kde má vystoupit. V České republice je tuto funkci možné využít zatím v Brně a Pardubicích, avšak při cestování po světě je dostupná ve více než 400 dalších městech.

Více informací o Veřejné dopravě v Navigaci najdete na google.cz/transit

Druhou novinkou v mobilních Mapách Google je experimentální funkce Stáhnout oblast mapy (Labs). Pomocí této funkce si mohou uživatelé stáhnout mapu konkrétního místa a  jeho okolí v rozsahu 16 kilometrů a využívat ji i v offline módu. Mají tak mapu po ruce i v případě ztráty datového připojení nebo na cestách v zahraničí.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud