Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Google mění logo Androidu: přidává i několik zajímavých funkcí

Jiří Palyza 07.09.2023
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Internetová společnost oznámila zajímavé aktualizace funkcí Androidu, které si budou moci dopřát nejen majitelé jejích vlastních mobilů Pixel. A mění se i symbol Androidu, který se bude "převlékat" podle situace a naznačovat nám, že je určitě zábavný, ale jde i o velmi seriózního partnera.

Kapitoly článku

Internetová technologická společnost před pár dny oslavila čtvrtstoletí své existence a hned krátce nato představila nové logo Androidu a celé značky mobilního systému. Nové logo robota – Androidu je provedeno ve 3D a podle potřeby bude v různém barevném provedení.

Podle vyjádření zástupců Google je nové logo navrženo tak, aby jej bylo snadné používat jak v digitálním, tak i reálném prostředí. S novým logem bychom se do budoucna měli setkávat na více místech, Google jej také chce přizpůsobovat různým komunitám a kulturním aspektům.

Kromě nového loga: Android má také upravené další prvky značky

Android a jeho několik podob
V různých variantách: nové provedení robotického panáčka bude mít různé podoby podle kontextu, přepracován byl i celkový vzhled jeho těla. Měl by se stát naším častějším společníkem.
Zdroj: Google

Google potvrdil i nové písmo pro slovo "Android". Font je více zakulacený a zjednodušený, což se projevuje především na písmenech "n" a "r".

Celý název se zjednoduší. Android 14 je prostě "Android 14" a odstranění veřejně používaných kódových označení různými sladkostmi má zajistit větší srozumitelnost v označování jednotlivých verzí v celosvětovém měřítku. Interně se ale kódová pojmenování podle sladkostí budou používat i nadále.

Oblíbená funkce exkluzivní pro telefony Pixel se dostane i do dalších androidových telefonů

Google také oznámil celou řadu nových funkcí, které budou v následujících dnech a týdnech postupně zaváděny do aplikací i služeb společnosti.

Mohlo by vás zajímat

Jedna z obzvlášť zajímavých novinek se týká uživateli oblíbeného widgetu "At a Glance", který už nebude exkluzivní záležitostí Pixelu, ale bude obecně dostupný i pro další smartphony s Androidem. Tato univerzální komponenta dynamicky zobrazuje aktuální informace o různých událostech, počasí, záznamy v kalendáři a další typy informací, a snaží se vždy zobrazovat ty nejdůležitější údaje.

Brzy se dočkáme zajímavé inovace i u motoristů známé aplikace Android Auto. Dostane komunikační platformy Webex od Cisca a Zoom, které umožní na propojeném infotainmentu automobilu realizovat konferenční hovory nebo procházet plány schůzek.

Další update se týká elektronické peněženky Google Wallet. Díky novým funkcím bude možné importovat různé vstupní a věrnostní karty, které jsou vybavené čárovým nebo QR kódem; například předplatné karty do fitness center, nebo průkazy do knihoven. Uživatelé jednoduše načtou příslušné kódy a karta se do aplikace Google Wallet uloží v zabezpečené digitální podobě.

Zdroj: Google, The Verge


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud