Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Google připravuje novou funkci pro Mapy Google: půjde ji ale používat pouze pětkrát denně – proč?

Jiří Palyza 02.05.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Pro Mapy Google vývojáři připravují novou funkci. Ač má velký význam pro řešení kritických situací, její používání bude omezeno. Jaký to má důvod?

V době, kdy je možnost připojení důležitá, pracuje Google na nové funkci pro svou mapovou službu. Uživatelům umožní sdílet polohu prostřednictvím satelitu.

Tato funkce bude určena pouze pro nouzové situace v lokalitách, kde není dostupná běžná mobilní síť. Náhled na nejnovější aktualizaci aplikace naznačuje, jak tato funkce může pomoci lidem, kteří se dostanou do kritických situací.

Nová funkce uživatelům umožní odesílat údaje o poloze přímo na servery Map Google v patnáctiminutových intervalech. To může být v kritických situacích nouzové opatření, které pomůže zachraňovat zdraví a lidské životy.

Nová funkce Map Google má své limity: co byste o nich měli vědět

Sdílení polohy na Mapách Google prostřednictvím mobilu
Připravovanou novou funkci mapové služby Google pro sdílení polohy půjde použít pouze pětkrát denně.
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Navzdory potenciálu, který novinka má, a její užitečnosti v kritických situacích, nebude k dispozici po neomezenou dobu. Uživatelé budou moci sdílet svou polohu prostřednictvím satelitu pouze pětkrát denně. Po pátém použití bude nutná přestávka po dobu 24 hodin. Teprve až po jejím uplynutí funkci půjde znovu využít.

Mohlo by vás zajímat

Uvedená omezení naznačují, že Google tuto funkci zamýšlí především jako nástroj pro řešení nouzových situací, a že nebude určena k trvalému používání.

Jak přesně bude novinka do aplikace integrována a jak ovlivní používání mapové aplikace, to se teprve uvidí. Jisté ale je, že tato funkce má šanci přispět k řešení kritických okamžiků a zachraňovat lidské životy.

Zdroj: 9to5Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud