Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Google řadí zpátečku: kontroverzní limit počtu souborů na Disku je stažen

Jiří Palyza 06.04.2023

Včera jsme vás informovali o zavedení limitu počtu souborů na cloudovém úložišti Google Disk. Společnost ale toto kontroverzní opatření přehodnotila a bere jej zpět.

Kapitoly článku

Po ostré kritice Google ustoupil a ruší nedávno zavedený limit pro počet souborů uložených na Google Disku. Společnost vysvětluje na Twitteru, že chce najít alternativní způsoby, jak nabídnout všem uživatelům co nejlepší řešení.

Jedním z velkých bodů kritiky také bylo, že Google změnu zavedl v tichosti a vcelku bez žádného velkého oznámení. I v tomto bodě se chce firma zlepšit a o plánovaných novinkách komunikovat s dostatečným předstihem.

Změnu Google zavedl před pár týdny a šlo o to, že byl určen limit pro počet souborů, které uživatelé mohli pod svým účtem uložit na cloudové úložiště Disk. Limit činil pět milionů souborů a byl nezávislý na velikosti rezervovaného úložiště. Nezáleželo ani na tom, jakou velikost měly jednotlivé položky a jakého byly typu.

twitter

| Zdroj: Twitter/Google Drive (@googledrive)

Nastavený limit pro počet souborů na Disku měl zabránit zneužití

Uživatelé, kteří by dosáhli stanoveného limitu, museli nejprve smazat stávající soubory, aby mohli nahrát nové. Důležité je také to, že do celkového počtu souborů se započítávaly i soubory v koši. Pro uvolnění musely být tyto položky zcela odstraněny.

Zástupci Googlu se o změně vyjádřili až poté, kdy na ní přišli první uživatelé. Potvrdili, že se nejedná o chybu, ale o záměrně stanovený limit. Jeho účelem bylo podle slov Google zabránění zneužití a zajištění větší stability systému.

Zdroj: Twitter


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme