Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Google uvedl placenou verzi prohlížeče Chrome: čím se liší od bezplatné a dává smysl si ji pořídit?

Jiří Palyza 14.04.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

V rámci své akce Google Cloud Next '24 internetová firma představila placenou verzi internetového prohlížeče Chrome Enterprise Premium. Na rozdíl od bezplatného prohlížeče nabízí vyšší úroveň zabezpečení. Je určena především pro podnikatele a firmy.

Požadavky na úroveň zabezpečení koncových zařízení neustále rostou. Vliv na to mají i současné trendy vzdálených či domácích pracovišť, ale i nárůst počtu nespravovaných zařízení.

Google nyní oznámil rozšíření nabídky v oblasti internetových prohlížečů pro firemní prostředí. Verze Chrome Enterprise Premium by měla nabídnout zvýšenou úroveň zabezpečení, ale také zjednodušit správu.

Chrome Enterprise Premium vychází ze základních funkcí Chrome Enterprise a nabízí pokročilé funkce zabezpečení. Patří k nim rozšířené možnosti kontroly a ovládání prohlížeče ve firemním prostředí, přehledy o stavu zabezpečení a ochrana před kybernetickými hrozbami.

Mohlo by vás zajímat

Ve srovnání se základní verzí Chrome Enterprise, se kterou sdílí společné jádro, má verze Premium více bezpečnostních funkcí. Jde především o hloubkové skenování malwaru, filtrování URL adres podle kategorií webů a prevenci ztráty dat. Placená verze Premium je také vybavena kontextovým přístupem ke službě SaaS (poskytování softwaru formou služby), Google cloudu a soukromým webovým aplikacím.  

Nejnovější verze internetového prohlížeče Google Chrome nabízí vyšší zabezpečení pro podnikatele a firmy

Počítačový monitor a na něm je detail loga Google
Nejnovější placená verze internetového prohlížeče od Google je určena především pro firemní prostředí. Základní rozdíl, kterým se liší od bezplatných verzí, je nabídka funkcí pro vyšší úroveň zabezpečení a lepší správu ve firemním prostředí.
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Nové nástroje v Chrome Enterprise Premium by organizacím měly umožnit lepší nasazení a dodržování bezpečnostních zásad, spravovat aktualizace a rozšíření softwaru, a také nabídnou širší podporu vzdálených protokolů. Patří mezi ně RDP, SCP a SSH.

K pokročilým funkcím také patří bezpečnostní analýza a reporting, které poskytují hlášení o událostech a dotčených zařízeních. Pro následné zkoumání jsou k dispozici forenzní funkce, které poskytují přehled v rámci celého podniku. Chrome Enterprise Premium lze také snadno propojit s dalšími bezpečnostními řešeními od Google, ale i třetích stran.

Mohlo by vás zajímat

Předplatitelé verze Enterprise Premium navíc získají přístup ke zpravodajským a bezpečnostním funkcím společnosti Google, a také službu Zero Trust. Ta je k dispozici prostřednictvím zabezpečené globální sítě Google.

Cena předplatného za nový Chrome Enterprise Premium je 6 USD/měsíčně, což je v přepočtu přibližně 140 Kč.

Zdroj: Google Cloud, Tech Radar
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud